Британското правителство ще се ориентира към сключването на уникално споразумение с ЕС, вместо да копира споразуменията, свързващи страни като Норвегия с блока, съобщиха министри, цитирани от Франс прес.
Моделът, чиито контури още не са определени, задължително трябва да включва контрол върху броя на гражданите от ЕС, на които ще се разрешава да влизат във Великобритания, подчерта говорител на британската премиерка Тереза Мей.
Тя се срещна днес с ключови министри, за първи път след лятната политическа ваканция и в момент, когато в консервативното правителство има разногласия по въпроса как трябва да се извърши Брекзитът, отбелязва АФП.
Министърът на финансите Филип Хамънд, който агитираше срещу напускането на ЕС преди референдума, иска Великобритания да остане част от общия пазар на ЕС. Други министри обаче се обявяват против. За да има достъп до общия пазар, страните извън ЕС като Норвегия и Швейцария трябва да приемат принципа на свободно движение на хора - една от основните теми в референдума за Брекзита. Поддръжниците на скъсването с ЕС като външния министър Борис Джонсън смятат, че ограничаването на имиграцията от ЕС е необходимо, за да бъде спазена волята на британския народ.
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg