Ученикът от Софийската математическа гимназия "Паисий Хилендарски" Бойко Борисов получи златен медал и диплом за най-добро представяне на XXI Международна олимпиада по астрономия, на която община Смолян е домакин. В състезанието участваха 79 ученици от 16 държави. Най-много медали получиха отборите на Румъния, Русия, Корея, Италия и България. Наградите бяха връчени на тържествена церемония в Родопския драматичен театър.
Седем медала - един златен, два сребърни и четири бронзови, получи българският отбор. Това е най-доброто ни представяне от 19-годишното участие на страната ни на международни олимпиади по астрономия, каза Иванка Русалова - главен експерт в Министерство на образованието и науката.
Ние до този момент, от 19-годишното си представяне на участия в международните олимпиади нямаме такъв рекорд.
Никола Каравасилев е един от подготвилите българския отбор по астрономия.
Тази година можем да обобщим с гордост, че нашата страна за втори пореден път печели абсолютно първо място в Международната олимпиада по астрономия.
И златният медалист, ученикът Бойко Борисов:
Не знам да означава нещо особено, просто се радвам, че съм станал първи на олимпиадата. Този успех постигнах с подготовка, но преди всичко с талант.
Поглед "Към звездите" отправяме с актьора Мариус Донкин преди откриването на XV Международен театрален фестивал за монодрама на сцената на Сити Марк Арт..
Кога политиците се вглеждат в критичните към тях медии и започват да ги посочват, гонят от пресконференции, хулят и пишат закони срещу тях, коментира в..
"Детски шедьоври от велики писатели" е популярната книжна поредица, в която илюстрациите и литературата си партнират. Малко известните текстове на известни..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg