В предколедното издание на „Денят делово“ разговаряхме за коледното добротворчество – за кампаниите в полза на Хитрино и на хората в нужда; за това дали българските работодатели намериха начин да зарадват и мотивират своите служители с допълнителни бонуси или различни нематериални придобивки, за да бъдат лоялни към компаниите, в които работят. В студиото гостува Пламен Мирянов – 27-годишният архитект, който, освен основните си занимания, снима филм за глаголицата и за най-голямото българско знаме, развяно по време на събора в Роженските планини; архитектът, който намери начин да отправи древното свещено послание на глаголическата азбука към учениците от 119-то училище в София, като го вгради в сграда срещу училището. „Всичко, което е добро, мога да приема, всичко, което е добро, мога да направя“ – гласи надписът, изписан с идеята, когато учениците излязат от училище да погледнат към фасадата и да бъдат вдъхновявани да вършат добри дела.
С младия ни гост разговаряхме и за помощта за Хитрино от страна на архитектурния и строителен бизнес, за отговорността на архитекта към формирането на нагласите и вкуса към красивото в заобикалящата ни архитектурна среда, за патриотизма сред младежите, както и за начините да мотивираме младите успели българи да се връщат и да остават в страната си, за да могат да участват в превръщането и в по-добро място за живеене.
В развития свят всички тези дейности са само част от едно голямо понятие – корпоративна социална отговорност – чиято концепция се изразява в това, че за да бъде един бизнес модел успешен, е необходимо и да инвестираме в хората – в образованието и квалификацията им, да се грижим за общността, в която живеем и работим, да опазваме околната среда…
Има ли го у нас това разбиране и в какво се изразява? – един въпрос, върху който можем да помислим и по време на коледните празници, защото основната им същност е в любовта към другите и в способността да даряваш.
Антирелигиозната пропаганда на радиото в годините на тоталитаризма в България. Как радиото изпълнява повелите на БКП за антирелигиозна пропаганда чрез своя ефир. Духовно-нравствената просвета на БПЦ чрез радиото Ще научим както от документални записи, така и с помощта на актьорски изпълнения на текстове, запазени в Държавната агенция..
Ден преди изборния ден в Германия – независим, професионален и разбираем разговор между водещия на предаването Антон Митов и Радослав Диков – бивш журналист, работил дълги години в Немска редакция на БНР, настоящ фейлетонист. Кой кой е в изборната надпревара - левите, десните, центъра. Алтернатива ли е партията "Алтернатива за Германия"?..
Кога политиците се вглеждат в критичните към тях медии и започват да ги посочват, гонят от пресконференции, хулят и пишат закони срещу тях, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Дарина Сарелска , проф. по "Медии и комуникации" от Университета в Тенеси и преподавателка в Американския университет в Благоевград. "Това, че медиите пречат и..
Село Момина клисура се намира в община Белово. Разположено е на двата бряга на река Марица в прохода Момина клисура, в подножието на Рила и Средна гора, и в него живеят около 800 човека. Има различни предположения за името на селото, идентично с това на пролома. По време на османската власт имало шест стражеви кули, които охранявали прохода и..
Само икономически ли са мотивите за решенията на американския президент Доналд Тръмп, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев, икономист. "Имаме правителство на САЩ, което е съвсем различно от всичко, което сме виждали до момента. Дори и историческите аналогии с предходни периоди не са напълно адекватни, защото никога не се..
Само икономически ли са мотивите за решенията на американския президент Доналд Тръмп, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Евгений Кънев,..
Какво представляват окупираните украински територии и бригада "Азов" днес. Разказва от първо лице в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Горица..
Наскоро на "Сцена Дерида" беше премиерата на документалния филм "Тетралогията на Талев" под режисурата на Калина Липовска. Той е изграден от две части –..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg