Над 8 километра е колоната от товарни автомобили, чакащи да преминат по Дунав мост 2 през граничния пункт при Видин - Калафат. Въпреки че от вчера е отворено още едно трасе, опашките не намаляват.
Колоната от товарни автомобили при Дунав мост 2 вече е по околовръстния път на Видин на километър от граничния пункт. Шофьори чакат и по 24 часа, за да преминат:
А има хора, тука пред мене, които са от 10.00 часа вчера.
Трафикът през почивните дни е по-интензивен, каза изпълнителният директор на дружеството, което стопанисва съоръжението Любомир Низамов:
В събота, особено в неделя най-много се събират. Всички искат да пътуват към Унгария, когато вече се отварят пътищата за товарни автомобили. Румънците не докарват допълнителни екипи за обработка на камионите и се събират опашки.
От вчера за товарните автомобили е отворено трето трасе на изхода от страната, което според представителите на дружеството до вечерта трябва да облекчи трафика.
Над 90 прояви са включени в предстоящото 56-о издание на Софийски музикални седмици. За първи път в родния ефир директорът на фестивала Момчил Георгиев..
Роден в Берлин, но с български корени, Стефан Голдман е артист, добре познат на родната сцена. Диджей, продуцент, музикален изследовател и собственик..
OMG, NP, BFF, BTW… Ако имате у дома тийнейджър или работите с деца в тази възраст може и да знаете какво означават тези съкращения, но за останалите речта..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg