Кипърски гърци и кипърски турци заедно празнуват символично Коледа и Нова година. Събитието е днес от 15 до 20 ч. в буферната зона в Никозия. За първи път днес Дядо Коледа влиза в „ничията земя”, разделяща кипърската столица Никозия, където ще бъде посрещнат от представители и на гръцката, и на турската общност.
Поканата за първия по рода си празник, с който двете кипърски общности заедно отбелязват Коледа и Нова година, е на гражданското движение "Да обединим Кипър сега". То се роди през месец май и проявата днес е вече стотната среща на поддръжниците за мир и единен Кипър в буферната зона.
Празничното настроение днес ще създадат с изпълненията си едни от най-добрите хорове и танцови групи на острова, ще има много музика, песни, традиционни кипърски танци. Вълнуващи и забавни игри и изненади са подготвени за децата, включително и подаръци от Дядо Коледа.
Всички дарения, които ще бъдат направени по време на празника, ще бъдат предоставени на детски онкологични отделения в болници в двете части на Никозия.
В епизод 575 "Трамвай по желание" прави дълбок поклон пред една от най-значимите фигури на българската популярна музика. Легендата за краля на..
Античният керамичен център край Павликени е едно от значимите археологически открития в България. Историята на неговото разкриване започва през 1971..
Ако попаднете на белгийски битак, наречен брокант, ще забележите как ловците на антики най-внимателно ровичкат сред купищата ленени покривки и ръчно..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg