Компаниите от туристическия бранш все по-често ще залагат на виртуална реалност и добавена реалност, за да удовлетворят потребностите на потребителите и да се отличат от конкурентите си. Това показва прогнозния доклад за 2019 г. на международна консултантска компания, която проектира, разработва и поддържа индивидуални софтуерни решения.
За да отговарят на новите предизвикателства, представителите на туристическия сектор в глобален план ще повишат инвестициите си в технологични иновации през 2019 г., посочват експертите на компанията. Изкуственият интелект ще подобрява обслужването на клиентите и ще спестява ресурси. Добавената реалност ще се превърне в иновативен инструмент за маркетинг. Технологиите ще премахват нуждата от посредници и ще се разчита на решения, позволяващи самообслужване. Нарастването на мобилни гласови решения и гласовите асистенти в умните домове е предпоставка туристическият сектор също да внедрява все по-активно подобни решения. Разширяването на приложните програмни интерфейси ще се засили през 2019 г., за да се даде възможност за ефективна комуникация и синхронизация между цялата гама от технологични системи, използвани в индустрията, пише още в прогнозния доклад на международната консултантска компания.
В рубриката "Разговорът" поканихме трима представители на водещи издателства в България, за да споделят своите виждания за литературната 2025 година...
2025 година обещава да бъде знакова за културния живот на Пловдив, според Виктор Янков , експерт "Събития и проекти" във фондация "Пловдив 2019". Градът..
Днес беше опелото на писателя Димитър Коруджиев, който си отиде на 84-годишна възраст. "Градината с косовете" е един от най-известните му книги, както..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg