Едва 13% от българските училища използват иновативни методи на преподаване. Най-добри резултати в това отношение показват профилираните гимназии, професионалните са в дъното на класацията.
Затова просветното министерство ще променя системата – от МОН към училищата, обясни Красимир Вълчев по време на Първия национален форум за иновации в „София техпарк“.
„За да реализираме тази промяна, малко или много всички по веригата трябва да си променим чипа. Основна цел на образователната политика трябва да бъде да насърчаваме ползотворните иновации в успешните училищни политики. Иновативни трябва да бъдат всички училища, а не само тези с одобрен проект за иновации“, каза той.
Частните училища и училищата в по-заможните общини и по-големите градове са по-активни във въвеждането на иновациите, стана ясно по време на форума. В него участваха над 600 представители на училища, регионални управления на образованието, висши училища, бизнес и родителски организации.
Подробности чуйте от звуковия файл.
Димитър Йосифов, първият български естраден певец, навършва 90 години точно на 13 февруари. В "Нашият ден" разговаряме с легендата на българската..
Слънчевата енергия изпревари въглищата в електроенергийния микс на ЕС през миналата година. В страните от ЕС Слънчевата енергия е генерирала 11% от..
Семестриалната изложба на ателие "Керамика" на Нов български университет се нарича Fun & Games и беше открита в галерия "Сердика" с галеристка Клара..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg