Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Утре се открива Фестивал на българската драматургия

Снимка: newtheatre.bg

От утре – 11 януари, в Нов театър НДК се открива фестивал на българската драматургия, наречен „Януари“ по едноименната пиеса на Йордан Радичков.

Фестивалът се организира за трета поредна година и събира на едно място спектакли, създадени по текстове на български автори.

Каква е програмата и кои са авторите, чийто произведения ще видим на сцена, ще разберем от директора на Нов театър НДК Бойко Илиев.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Когато розите танцуват

Днес в Сатиричния театър "Алеко Константинов" е премиерата на спектакъла "Когато розите танцуват" от Валери Петров. Тя е една от емблематичните пиеси в репертоара на театъра, чиято първа реализация е през 1961 година под режисурата на Гриша Островски. След 64 години режисьорът и актьор Николай Урумов се нагърбва с нелеката задача да постави..

публикувано на 27.02.25 в 17:06

Класически интерпретации на песните на Едит Пиаф в концерта "Едит Пиаф – песента на любовта"

Тази вечер ще се състои концертът "Едит Пиаф – песента на любовта". Той отдава почит към творчеството на легендарната французойка, от рождението на която се навършват 110 години през 2025 г. В концерта ще участват двете солистки на Държавната опера в Бургас – сопраните Мария Цветкова-Маджарова и Нона Кръстникова. На пианото ще бъде Страцимир Павлов,..

публикувано на 27.02.25 в 16:40

Творческа вечер "Морето е живо", посветена на Тома Бинчев

Днес, 27 февруари ще се състои творческа вечер "Морето е живо", посветена на поета и журналист Тома Бинчев. Организатор е софийският филиал на Съюза на свободните писатели. Литературният критик доц. Георги Цанков и литературният историк проф. Михаил Неделчев ще направят обзор на творчеството на поета. Артистичен прочит на част от творбите ще..

публикувано на 27.02.25 в 16:23
Снимката е илюстративна

Какви промени трябва да настъпят в начина на избиране на проектите за финансиране от НФЦ

Да се върне в нормативната уредба правилото за оценяване на кандидатстващите за финансиране проекти към Националния филмов център, при което се стига до най-вярната средноаритметична оценка между всички членове на комисията, както и всички, получавали помощ от изпълнителната агенция, когато бъдат избрани чрез жребий за членуване в съответната..

публикувано на 27.02.25 в 16:08

Три произведения на Симон дьо Бовоар в един елегантен том

"Определят мъжа като човешко същество, а жената като женска. Всеки път, когато тя се държи като човешко същество, казват, че имитира мъжа." – Симон дьо Бовоар В "Нашият ден" насочваме вниманието си към един елегантен том, събрал три от белетристичните произведения на Симон дьо Бовоар . Те излизат в превод на Румяна Станчева, в елегантно..

публикувано на 27.02.25 в 13:18