„Войната определено има няколко фронта. Но това е и битка на инати, симптом на по-големите политически сблъсъци не само между Тръмп и Конгреса, но и вътре в самата републиканска партия. Така че въпросът въобще не е за някакви около 5 милиарда долара, които не са никакъв проблем за правителството.
Има ли криза в методиката на работа на медиите в САЩ в отношението им с президента и как отразяват лесно опровержимите му лъжи? Кого обвинява обществото и каква е ролята на разпознаваемите партийни медии за отношението на хората към кризата? (Примерно „Фокс“ от една страна и от друга – близките до демократите медии.)
Проблемът Тръмп в медиите е точно толкова нерешен, колкото и преди 2-3 години. Въпросът обаче вече е в по-малките медийни играчи, а не толкова във „Fox“ или „CNN”, за чието влияние толкова много говорим постоянно. Защото, колкото и странно да звучи, те имат по около 2 милиона гледаемост на вечер, което не е толкова много. В САЩ отдавна няма монолитно медийно покритие, както беше навремето с трите телевизионни медийни компании, чиято гледаемост е била над 50-60 милиона. Сега социалните мрежи имат огромна сила и дори не е ясно кой на кого и по какъв начин влияе. Аз и колегите ми като изследователи на този проблем от 10 години си скубем косите и си блъскаме главите да разберем кое влияе на обществото повече – традиционните медии или социалните мрежи. И може би това, което Тръмп прави с „Туитър“ е наистина печелившо, защото когато президентът на САЩ изстреля туит, в който заплашва примерно Иран, то няма как да не се мултиплицира и в традиционните, и в социалните медии. В същото време това не минава през стандартните филтри, както беше преди. Например някой от старите президенти, когато е бил хванат да говори неистина, което се е случило веднъж-два пъти, ами то после това се анализира с месеци… Днес такъв филтър няма – казаното от президентът се мултиплицира за секунди и край… И това е много сериозен медиен проблем, особено в контекста на управлението на Тръмп. Няма единна стратегия как медиите да се справят с него. Освен това, недоверието в мейнстрийм медиите постоянно расте и оттам хората стават все по-скептични и предпочитат да говорят вместо да мислят.
На 2 февруари от древност се празнува Сретение Господне, т. е. срещата на праведният Симеон с Богомладенеца в храма. В същото време днешният евангелски текст разказва за изцеряването дъщерята на една хананейка от Господ Иисус Христос. В неделята на хананейката и в деня на Сретение Господне с доц. Мариян Стоядинов, преподавател в православния..
Преди дни депутатът Румен Петков попита "Кой го интересува ДС?", т.е. 35 години по-късно има ли смисъл да говорим за отминали неща. За кои "отминали неща" не трябва да говорим обаче? И не са ли тези "отминали неща" дълбоко вкоренени в живота ни? Наистина ли ДС и неговите октоподни пипала са отрязани днес, 35 години по-късно, та да спрем да говорим?..
Тя е символ на установения морал и етикет, при това не само на държавно и политическо ниво, обвързана е със социални каузи от всякакъв вид. Винаги трябва да е умерена и овладяна – нито прекалено емоционална, нито прекалено студена и строга. Стилна е, но не и екстравагантна, елегантна е, но не и скучна, модерна, но не и жертва на модата. Зад нея стои..
В деня, наричан от народа ни Трифон Зарезан, насочваме вниманието ви към значението на виното в религиозните традиции на юдеи и християни. Виното е една от най-старите напитки в историята на човечеството. Различните култури и цивилизации придават на виното различен символичен и духовен характер, което е довело до образуването на уникални ритуали..
Александър Лукашенко спечели седми пореден мандат на изборите миналата седмица. Западните лидери не признават за свободен и честен вота заради репресиите над опозицията в бившата съветска република. Режимът на Лукашенко забрани независимите медии в страната, а опозиционните лидери или са в наказателни колонии, или в изгнание в чужбина. Какво..
Известният попарт художник Калоян Илиев - Кокимото открива интересна изложба в галерия "Видима", Севлиево. Роден е през 1979 г. във Варна. Завършва..
Навършват се 143 години от рождението на Владимир Димитров-Майстора. За 13-и път ще бъде връчена Националната награда за живопис на името на художника...
В предаването ви предлагаме документален запис от 4 ноември 2024 г. от залата на Виенската държавна опера на спектакъла на "Мадам Бътерфлай" – триактната..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg