В „Изпята поезия” по програма „Христо Ботев” звучат музикално-поетични неразбираеми за съвременника днес фрази: „забравям телефони“, „в някоя кабина навярно ще осъмна“, „за две стотинки кой ли ще поговори с мене“ – думи, които срещаме в една обичана и хубава песен на Михаил Белчев и Георги Денков. Наистина, кой днес помни телефонни номера, че и да ги забравя! Колкото до телефонните кабини – те отдавна са изнесени неизвестно къде, че дори и в Лондон не останаха, а телефонен разговор (за неограничено време!), който да има цена 2 стотинки, днес изглежда като научна фантастика.
В срещата ни звучат „телефонни“ песни и Имелда Мей (Imelda May), Робърт Лам (Robert Lamm), Принс (Prince), Лий Ан Уомък (Lee Ann Womack), Керъл Кинг (Carole King), Стиви Уондър (Stevie Wonder), „Тото“, Ал Жаро (Al Jarreau), Лучо Дала (Lucio Dalla), който драматично изпява „телефонирай ми след двайсет години“. Очакваме Ви.
Неделя, 17 март, от 17.00 часа
1 август Свири Оркестърът на Полското радио във Варшава с диригент Михаил Меринг. 3.00 часа – Рихард Вагнер (1813-1883), Зигфрид идилия. 3.22 часа – Йоханес Брамс (1833-1897), Вариации по тема от Хайдн, оп. 56а. 3.41 часа – Волфганг Амадеус Моцарт (1756-1791), Симфония № 36 в До мажор, K.425, "Линц". 4.10 часа – Йоханес Брамс (1833-1897), Клавирен..
Той е най-старият действащ джаз фестивал в България. Основан още през 1992-ра година от прочутия ни саксофонист и композитор Анатолий Вапиров, през годините Международният джаз фестивал "Варненско лято" се е превърнал в едно от най-устойчивите и обичани музикални събития в България. От няколко години дъщерята на Анатолий Вапиров – Вероника..
Според проучвания едва 16% от изпълнителите в световен мащаб правят музиката си достъпна за глухата общност. Днес, в XXI век, технологиите дават своя принос за това чрез специални костюми, които възпроизвеждат вибрациите от ритъма така, че нечуващите да се потопят в него и да се наслаждават на живи концерти. Жестовият превод на текстовете на сцената..
Наситената програма в културния живот на столицата не е пречка и на морето да се организират паметни музикални събития. Концерт с международен мащаб акостира в Бургас и това лято. На 2 август пристанището в морския град ще се превърне в сцена за една от най-оригиналните и любими певици на съвременната сцена – Рошийн Мърфи. Очакваме..
Съботната оперна вечер посвещаваме на шведския сопран Биргит Нилсон. Ще я чуем в няколко фрагмента из опери на Рихард Вагнер. Като цялостен образ тя се превъплъщава в ролята на Реция от операта "Оберон" на Карл Мария фон Вебер. Запис под диригентството на Рафаел Кубелик и с участието на Доналд Гроуб, Марга Шимл, Джулия Хамари, Оже Арлийн, Пласидо..
Поводът да се срещна с психолога Слави Стоев беше неговата детска книга "Тихата гора", която спечели националната награда "Бисерче вълшебно" в категорията..
По време на летни отпуски и почивки често се случва да се наложи медицинска помощ, докато се намираме извън постоянния си адрес или здравен район. Какви..
На 6 август от 12.30 часа, след празничното Богослужение за Преображение Господне, в изложбената зала при музея на Бачковския манастир художникът Андрей..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg