На 23 април „кавалджията на света“ кани слушатели и зрители в Sofia live club, а на 25 април - в концертната зала на АМТИИ в Пловдив, за да присъстват на възраждането на проекта му „Вяра“. Той е осъществен за първи път през 2006 година, а сега ще бъде възобновен и вероятно записан в албум под мотото „Фолклорът среща джаза“ с участието на музиканти, които за първи път се събират на една сцена - Мирослав Турийски – пиано, Николай Карагеоргиев – китара, Александър Леков – бас китара, Начо Господинов – ударни, Християн Цвятков – китара, Пейо Пеев – гъдулка, Иван Георгиев – гайда и Генадий Рашков – тъпан.
Подробности за проекта, за вярата, за приятелството, за музикантите и какво ги събира заедно Теодосий Спасов сподели в интервю за „Артефир“.
Sofia Short Fest е първият фестивал в София, посветен изцяло на късометражното кино. Основателят на форума Юлиан Спасов коментира за "Артефир“, че София има нужда от подобна проява, защото няма време да се гледат дълги истории, кратките са навсякъде и се случват непрекъснато. В късометражното кино ври и кипи, произвеждат се много филми и те остават..
Един от емблематичните бургазлии – поетът, драматургът и жива легенда на съвременната българска култура – Недялко Йорданов отпразнува своя 85-и рожден ден в началото на тази година. Той ще отбележи юбилея си на бургаска сцена с нова, вълнуваща пиеса, която събира любими български актьори и носи духа на онова поколение, което не се отказва от спомените..
"Магии от Глина – Традиции в българската керамика" е заглавието на изложбата, която се открива тази вечер в "Арт Галери 158".Над 90 участници от различни възрасти са се включили в проекта, провел се в периода февруари – април тази година. Над 250 уникални керамични произведения, вдъхновени от Троянската, Търновската и Бусинската керамична традиция..
В началото на годината преподаватели от факултет "Славянски филологии" на Софийския университет "Св. Климент Охридски", учители, ученици и изобщо читатели заговориха за модернизация в учебните програми по литература и стартираха кампанията "Литературата не е музей". След кръглата маса по темата през март кампанията продължава с анкета към всички..
"Последна орбита" е най-новият спектакъл на хореографа Деян Георгиев. Той се ражда от творчески и изследователски процес в рамките на международна магистърска програма по хореография в Нидерландия след двугодишно проучване. Георгиев се фокусира върху погледа на сцената като екология на елементи и всяко действие е следствие на информираността на..
Знаете ли, че ако успеем да съберем слънчевата енергия, която попада върху земната повърхност за 20 минути, то тя ще бъде достатъчна, за да задоволи..
Антидемократичната пропаганда в медиите онлайн и конвенционалните медии. Как и защо, според проучването на Фондация за социални и хуманитарни..
В "Покана за пътуване" за своите гмуркачески приключения ще ни разказва Лили Иванова. Напълно спекулативно пропусках да спомена титлата доктор на моята..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg