Николай Костов работи като Solutions Architect в българска компания. Занимава се над 15 години с информационни технологии и води лекции в Софтуерния Университет и на различни конференции. Учил е във ФМИ и сега довършва магистратурата си в НБУ. Няколко години подред Ники е Microsoft Certified Trainer. Носител е на наградата „Студент на годината“, както и е бил част от класацията „30 под 30“ на списание Forbes Bulgaria. Николай е бивш дългогодишен участник и победител в редица ученически и студентски олимпиади и състезания по информатика. Има богат опит в проектирането и изграждането на уеб приложения, алгоритмичното програмиране, сигурността, изкуствения интелект и облачните технологии. Личният блог на Ники е достъпен.
Човечеството търпи динамично развитие през годините. От компютрите с големина на 5-етажна сграда преди години до момента, в който компютри и машини са с големината на нокът на пръст. Било ли е мислимо преди време, че цялото производство ще се случва без човешка намеса, а изцяло автоматизирано? Дошло ли е времето на самоосъзнатия изкуствен интелект? Ще станем ли свидетели или не на този етап от човешката еволюция и какви са прогнозите?
„Към настоящия момент сме в началото на развитието на изкуствения интелект“, заяви в студиото на „Нашият ден“ програмистът Николай Костов. Какви са етичните норми, които трябва да спазват създателите на изкуствения интелект? Може ли изкуственият интелект да има предразсъдъци и още интересни примери чуйте в разговора на Александър Райчев с програмиста Николай Костов.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg