Четири жени стоят зад проекта „Създателите, дигиталните оптимисти на България“.
Това са Жюстин Томс, Горица Белогушева, Хелиана Велинова и Силвина Фурнаджиева. По техните думи целта им е да се срещат с ексцентрици, интроверти, работохолици, екстроверти, все симпатяги, хора, отдадени на работата си.
За да научим повече за проекта водещата Ива Дойчинова беше поканила в „Нашият ден“ две от тях – Жюстин Томс и Хелиана Велинова.
Жюстин Томс: "Аз съм дигитален оптимист от самото начало, но проектът го създадохме преди около шест месеца и това е проект, в който искаме да насърчим и да покажем, че в България има страхотни хора, които по различен начин работят в дигитална среда. Това не са само програмисти и дизайнери, както човек най-често би си помислил, а най-различни видове проекти се създават тук, които ние изнасяме за цял свят. Това са бизнеси – малки и средни, които страхотно открито и честно работят не само за българския пазар, но за целия свят. И тези хора, за да правят това, наистина са оптимисти. И ние решихме, че в по-честия случай те просто си стоят зад компютъра, работят си тихо и затова трябва да им дадем платформа, в която те могат да споделят какво правят."
Хелиана Велинова: "Нашата платформа съществува в три различни формата. Първият формат е подкаст, където правим седмични предавания с продължителност около час по различни теми. Отделно имаме и блог, в който разказваме за хората, които не можем да интервюираме на живо. И третият формат, който ще допълни първите два е книга, в която искаме да съберем историята на българския интернет –- от първите му години до сега."
Какво още разказаха Жюстин Томс и Хелиана Велинова за българските дигиталните оптимисти и платформата призвана да популяризира техните постижения можете да чуете в звуковия файлНа 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg