Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

11-ото изложение Webit.Festival Europe беше последното в София

БНР Новини

На 14 и 15 май в София се проведе Технологичното изложение Webit.Festival Europe 2019. Бъдещето на киберсигурността, образованието, градовете, медиите, маркетинга и рекламата, медицината, отбраната, парите и финансовите технологии, климатичните промени и човечеството във века на изкуствения интелект - всичко това беше обект на дискусиите и презентациите на форума.

Сред лекторите на събитието бяха откриватели, изследователи, предприемачи, инвеститори, роботи, летящи хора, киборги и много знаменитости.

Фондация Webit ежегодно подпомага и стартъпи, тази година общо 1500 стартиращи компании от България, Европа и света присъстваха със свой щанд на събитието и представиха проектите си пред топ инвеститори.

Един милион долара общ награден фонд получиха шестимата финалисти в най-голямото стартъп състезание на планетата ”Founders Games”- част от програмата на Webit.Festival Europe 2019. Размерът на тазгодишния награден фонд е безпрецедентен. В надпреварата се включиха 200 стартъпа, избрани от 4000 кандидатури от цял свят. Всички шестима финалисти получиха чек в размер на по 120 000 долара, а победителите получиха както тази сума, така и чек за още близо 280000 долара.

След като 11 години изложението беше у нас, догодина домакин на Webit  ще бъде испанският град Валенсия. Целта е събитието да бъде в още по-големи мащаби и да достигне до повече хора.

Сигурността в интернет е изключително важна за всеки потребител на мрежата. Какво трябва да правим, за да сме сигурни, че нашите лични данни, работни файлове и снимки са максимално защитени от злонамерена намеса или кражба – Петър Рахнев споделя своя личен опит с най-функционалните защити, които съществуват в момента. От него научаваме и защо хората изпитват недоверие към най-новите технологии и защо водещата компания в областта на облачните услуги ще подпомага нови български стартъп компании.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
д-р Орлин Колев и Анелия Торошанова

Какви са конституционните ребуси в началото на новата година?

Какви са конституционните ребуси в началото на новата година? Това е темата на юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида". Какво целят внесените проекти за изменение на Закона за съдебната власт? Наистина ли предполагат реални реформи в съдебната власт?  Д-р Орлин Колев – експерт по конституционно право, преподавател в..

публикувано на 10.01.25 в 12:40

Доброволци на възраст 17-25 години стават вдъхновители за деца в центрове за настаняване

Столичната община започва нова инициатива, наречена "По-голям брат/сестра", която има за цел да осигури подкрепа, приятелство и вдъхновение за децата, живеещи в центрове за настаняване от семеен тип. Програмата е подготвена по инициатива на заместник-кмета по социални дейности Надежда Бачева, която сподели повече за нея в ефира на "Нашият ден". Какво е..

обновено на 10.01.25 в 12:35

България и глобалните тенденции: Какво да очакваме за свободата на словото през 2025 г.?

През 2024 г. състоянието на българската журналистика продължи да бъде тревожно. Това стана ясно от годишното проучване на Асоциацията на Европейските журналисти в България (АЕЖ), според което близо 80% от журналистите оценяват медийната среда като "лоша", "много лоша" или "средна". Едва около 20% споделят, че ситуацията е "добра", а под 4% я..

обновено на 09.01.25 в 12:18
Христо Хинков

Какво научихме от Covid-19 и готови ли сме за бъдеща здравна криза?

През настоящата година българското здравеопазване се изправя пред редица важни предизвикателства и приоритети. Проф. Христо Хинков, бивш министър на здравеопазването, направи обобщение на ключовите моменти в ефира на Lege Atris , акцентирайки върху отчетените и пропуснатите теми в здравната политика за периода април–декември 2024 г. Един..

обновено на 09.01.25 в 10:28

Късно ли е за ваксинация, или как да се подготвим за грипа?

С наближаването на пика на грипната вълна в края на януари, все повече пациенти се обръщат към личните си лекари със симптоми на респираторни заболявания. Според д-р Гергана Николова, ситуацията в кабинета ѝ е показателна за сезона – наблюдава се увеличение на пациенти с оплаквания като висока температура, кашлица и главоболие. "Типично за този период..

публикувано на 08.01.25 в 14:02