Как да разкажем историята си така, че да промени света – ден преди събитието „Сторителинг за промяна“ в „Нашият ден“ осмисляме собствените си намерения за активно въздействие заедно с Виолета Керемидчиева от организацията „Epic Sofia“.
Разказването на истории променя света. Въпросът е как точно нашата да бъде чута. Като активисти, всеки от нас носи своята история, която ни е накарала да се откажем от комфортното съществуване в името на нашата кауза. Често ни се налага да запалваме останалите и да ги убеждаваме, че има смисъл. Често ни се налага да даваме кураж дори на себе си.
Уъркшопът „Сторителинг за промяна“ е специално създаден за активисти и отговаря на следните въпроси:
Как да намерим своята уникална история?
Как да бъдем чути?
Как да я разкажем вълнуващо и неподражаемо?
Как да се подготвим с нашата аудитория?
Как да си вдъхнем увереност?
Обучението е кратко, супер ефективно и е подходящо както за прохождащи, така и за утвърдени активисти. Включва теоретична част, образователна игра, разглежда още темите: социални медии и активизъм, както и имидж и активизъм. Мястото е офисът на Младежка ЛГБТ организация „Действие“ на столичната ул. „Любен Каравелов“ 24, а времето – 22 януари, 18.30-22 часа.
А Виолета Керемидчиева е активист, който има опит като журналист и рекламист. Вярва, че в настоящия шумен свят дори истините трябва да се повторят 1000 пъти, за да бъдат чути. На мнение е, че неправителствения сектор има какво да научи от корпорациите по отношение на комуникацията и се надява да дойде ден, в който смислените послания да намерят отзвука, който заслужават.
След повече от 10 години работа между медиите и рекламата, с двама приятели създават „Epic Sofia“, където заедно работят по всичко, което им е интересно. Работи рамо до рамо със „За Земята“, Грийнпийс-България и „Живот на килограм“. Доброволец е в още много организации.
"В началото на реформата беше заложено здравната вноска да расте през определен период от време до достигане на над 12%. През годините това нещо се забрави, но ние го помним и ще го напомняме." С тези думи д-р Николай Брънзалов, председател на Българския лекарски съюз (БЛС), напомни преди дни в ефира на БНР за един от първоначалните ангажименти в..
В България от хепатит B и C умират четирима души всеки ден заради ненавременна диагностика и лечение. За 2024 са лекувани едва 752 пациенти с хепатит при нужни над 9 хил., за да бъдат постигнати целите за елиминиране на хепатита като заплаха за общественото здраве. От хепатит В лекуваните са 2 500 при 28 хил. новооткрити случая. На..
128 СУ "Алберт Айнщайн" в София празнува 50-годишнина. В седмицата на училищния юбилеен концерт в "Нашият ден" гостува Юлиян Плачков, директор на 128 СУ "Алберт Айнщайн" от 2011 година насам, учител по история, но човек, улавящ пулса на съвременността. Екипът на училището се придържа към максимата на Айнщайн, която гласи: "Животът е..
В ефира на предаването Lege Artis Петър Галев от платформата CredoWeb коментира актуалните проблеми и нужди на българската здравна система. Основният фокус бе върху необходимостта от адекватно финансиране на здравеопазването и структурни промени, които да осигурят устойчивост и по-високо качество на услугите. От Българския лекарски съюз настояват..
За Българското училище "Иван Станчов" към Посолството на Република България в Лондон в "Нашият ден" разказва журналистът от екипа на предаването Нина Цанева. Цанева споделя впечатленията си от посещението си в столицата на Обединеното кралство по покана на Лектората по български език към Департамента по славянски и източноевропейски езици в..
Еделина Кънева – директор на Музикалния театър “Стефан Македонски”, Кръстю Кръстев – арт директор на Драматичен театър “Николай Масалитинов” - Пловдив, и..
Антология билингва на съвременната българска поезия (на сръбски език) и на съвременната сръбска поезия (на български език) представиха в "Артефир" Боян..
На 22 май 2025 г. (четвъртък) от 17:30 ч. Националният етнографски музей – БАН ще открие нова временна експозиция, озаглавена "Звездното небе –..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg