Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Начало на XXXVII Национален конкурс за детско литературно творчество „Искри“ 2020

| обновено на 26.02.20 в 11:32 БНР Новини

Децата, които пишат, с нетърпение очакват поредното издание на  „Искри“ – най-старият литературен конкурс за деца в България. На 4 февруари програма „Христо Ботев“ обявява началото на „Искри“ 2020.

Конкурсът e със свободна тема и дава пълна свобода на участниците в него. Ако все още не сте навършили 17 години, можете да ни изпратите Ваши приказки, разкази, стихотворения или гатанки. До конкурса се допускат най-много три произведения от един автор. Те трябва да бъдат изпратени, заедно с пълните данни  на участниците и телефони за връзка, на адрес:

Българско национално радио
София 1040, бул. „Драган Цанков” № 4 – за конкурса „Искри” или на имейл iskri@bnr.bg

В средата на месец юни всички наградени деца ще бъдат наши специални гости в директното ни предаване по програма „Христо Ботев” – така творбите им ще получат и своята премиера в национален ефир.

Повече информация можете да получите на телефон 9336555, с код за София 02.

Крайният срок е 30 април 2020 година.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Артседмици на "Артистократи": Как се възпитава у децата любов към изкуството?

Как се възпитава у децата любов към литературата и различните форми на изкуство разказват Ренета Иванова – актриса и сугестопед и Николина Харизанова  – актриса, творец и дългогодишен преподавател, по повод откриващата се днес (3 юни) Артседмица на "Артистократи". В артистичното пространство "Арт къща" предстоят четири артседмици за деца от..

публикувано на 03.06.24 в 09:31
 Антон Митов и Елена Веселинова

Антон Митов представя: Елена Веселинова, студентка

Елена Веселинова е втори курс студентка по медицина в СУ "Климент Охридски". Стипендиант е на програма "Готови за успех" и е одобрена за научен обмен в Тунис, където ще прекара един месец в отделение по Имунология. За разликите между поколенията, франкофонията и социалните текстове на френския певец Струмая. Размисли за феминизма и отношението..

публикувано на 03.06.24 в 09:02
Калина Иванова, Габриела Петрова и Виктория Бакърджиева

"Вълшебната градина" и нейната хармонията с архитектурата

Лесно ли е да създадеш усещане за женственост, красота и вълшебство, преплетени с характера на българската природа споделят студентките по стенопис Габриела Петрова , Калина Иванова и Виктория Бакърджиева от Националната художествена академия? Основна задача пред студентите бе разработване и представяне на проекти за стенопис на част от фасадата..

публикувано на 03.06.24 в 08:32
Момчил Карамитев

Вариации за цигулка и човечност

В епизод 546 "Трамвай по желание" поставя във фокус късометражната кинолента "Вариации за цигулка: 100 долара", представена в студиото от своя продуцент и режисьор Момчил Карамитев. 16-минутният филм заслужи световно признание с включването му сред стотици участници в късата листа на една от съпътстващите програми на фестивала в Кан. Как..

публикувано на 02.06.24 в 17:35

Изложба "Избори" в обновената Художествена галерия в Казанлък

Преди 123 години в Казанлък от Петър Топузов и Иван Енчев-Видю е поставено началото на колекцията, която е в основата на първата по рода си институция у нас. До днес във фондовете на галерията се пазят 5000 произведения. "Събирателството и историзирането на творбите са неотменно свързани с жеста на избора. Изборът, който науката описва като..

публикувано на 02.06.24 в 09:05