Кризата с Covid-19 безпрецедентно затвори Земята и същевременно накара хората да впрегнат ресурси и общи усилия в борбата. Кризата постави въпроса за общото ни бъдеще на Земята и нуждата от решително намаляване на въглеродните емисии. Нормално е да се питаме дали ресурсът, който мобилизирахме в борбата с коронавируса, не може да бъде използван и в изнамирането на решения за едно по-чисто и зелено бъдеще.
Платформата MOVE.BG организира онлайн диалог, за да анализира голямата промяна, в която живеем.
"Идеята за излизане от тунела не е първо да рестартираме икономиката, после да я позеленяваме, а по такъв начин да възобновим икономическия живот, че да пазим Земята и онова, което в последните месеци ѝ спестихме с дейността си.
Екологичните министри на 16 европейски държави взеха решение за общи мерки. България, за съжаление, не се включва в този диалог и като че ли за момента изпуска влака за бъдещето" – обобщава част от темите, разисквани в диалога, Саша Безуханова.
Проблемите на света в капка вода – метафорично така можем да обобщим въпроса с чистата питейна вода, която някои от нас имат за даденост, а доста повече хора -– не. Помним, че една от водещите теми преди Covid кризата беше липсата на вода на гр. Перник.
Хюсеин Йеменджиев от Enova H2O – един от най-успешните стартъпи, предлагащ решения в борбата със замърсяването на водата, говори за нуждата от преосмисляне на приоритетите и целите ни оттук насетне.
"Устойчивостта не е ексцентрична прищявка, а е от критична важност, когато минаваме през подобни глобални кризи. А кризите за в бъдеще ще са глобални".
Над 500 души в нужда от Враца и областта очакват хранителни пакети в навечерието на великденските празници. Каузата се нарича "Подари Великденска трапеза на баба и дядо от Северозапада ". От години доброволците от организацията "Прави добро! Бъди добър!" се грижат да дарят глътка радост на възрастни и самотни хора в един от най-трудните за живот..
В днешното издание на Lege Artis обсъждаме менингита, начините на разпространение и ваксините срещу него с доц. Атанас Мангъров – водещ специалист в областта на инфекциозните болести. Причинители на бактериалния менингит Когато говорим за менингит, и по-специално за бактериалния, е важно да отбележим, че най-честите причинители..
На Световния ден за информираност за аутизма бе проведен открит разговор за предизвикателствата, с които се сблъскват хората с аутизъм, както и за важността на ранната диагностика и интервенцията при деца с нарушения в развитието. В ефира на предаването Lege Artis д-р Атанаска Аврамова, началник на дневното отделение към Клиниката по детска психиатрия..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" ви срещнахме с Ирена Методиева – жена, която води една от най-трудните битки: за живота си, за глътката въздух, за мечтите си. Тя се бори вече 15 години, сама, с диагнозата пулмонална артериална хипертония . Историята вероятно е сходна с историите на много други хора, сблъскали се със същото..
На Световния ден за информираност за аутизма се проведе открит разговор за предизвикателствата, пред които са изправени хората с аутизъм, както и за важността на ранната диагностика и интервенция при децата с нарушения в развитието. В ефира на предаването "Нашият ден" Ани Андонова, представител на Асоциация Аутизъм, сподели своите наблюдения..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" ви срещнахме с Ирена Методиева – жена, която води една от най-трудните битки: за живота си, за..
На Световния ден за информираност за аутизма се проведе открит разговор за предизвикателствата, пред които са изправени хората с аутизъм, както и за..
Гимназията по механизация на селското стопанство "Пейо Яворов" в гр. Гоце Делчев изглежда е едно от най-бързо развиващите се училища в страната. Дори ако..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg