Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Почина дългогодишният редактор в "Хумор и сатира" Любомир Методиев

Тази нощ си отиде нашият колега Любомир Методиев, дългогодишен редактор в редакция "Хумор и сатира", водещ на предаването "И рибар съм, и ловец съм". 

Ето какво сподели неговият колега и приятел, главният редактор на програма "Христо Ботев", Весел Цанков:

"Всички слушатели помнят неговия благ и спокоен глас, приятния маниер, с който говореше в "Дядовата ръкавичка" или в ловно-рибарското предаване, или пък водеше своята авторска рубрика в "Голямата къща на смешните хора" всяка последна на месеца неделя вечер. Любо Методиев беше един наистина благ и много стриктен, много отговорен човек, с когото се работеше много лесно и можеше да се намери общ език."

Любомир Методиев е роден в Русе през 1953 г. Завършил е Техникум по полиграфия и фотография и Факултета по журналистика към СУ "Св. Кл. Охридски". Работил е във в-к "Народна култура" и в хумористичната страница на в-к "Кооперативно село". От 1990 г. е редактор, а след това и старши редактор в редакция "Хумор и сатира" на програма "Христо Ботев". През 2018 г. се пенсионира, но продължава активно да работи в БНР. Водещ на култовото предаване "И рибар съм, и ловец съм". Автор е на хумористични книги ("Господ е българин", "Случи ми се случка", на стотици разкази, фейлетони и стихотворения, публикувани в различни вестници и списания, на сценарии за телевизионни и радиопредавания, на спектакли, играни в различни градове на страната, както и на песни от фестивала на хумористичната и сатиричната песен "Златният кос".



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Искаме ли Христос в живота си?

Като избягваме да се взираме в злото на този свят, рядко си задаваме въпроса за неговата причина. Случили ни се нещо неприятно, достигне ли ни нещастие, сме склонни да припишем вината на хората, които са около нас, но трудно я търсим в себе си. Вгледаме ли се в своите постъпки ще разберем, че и на нас ни се случва нерядко да грешим. Понякога..

публикувано на 20.10.24 в 10:05

Възрастните хора и дигиталните медии и обучение

По-уязвими ли са поколенията, израснали преди интернет, към фалшиви новини, пропаганда, конспиративни теории и здравна дезинформация?  Конференцията "Информацията има значение: Практики за повишаване на дигиталната и медийна грамотност на възрастните", организирана от фондация "Глобални библиотеки" - България , беше посветена на..

публикувано на 19.10.24 в 16:54

Религията и религиозните войни

Религията е универсален и всеобхватен факт. Няма период в историческото развитие, когато човекът да не е бил религиозен. Науката не познава съвременна или древна нерелигиозна култура. Предвид всеобщността на религията несъмнено причината за нейното пораждане трябва да бъде обща за цялото човечество. Когато нещо е всеобщо и универсално, то..

публикувано на 19.10.24 в 12:35

Рабиша, селото в което се живее трудно

Село Рабиша се намира в община Белоградчик, област Видин и е известно с пещерата "Магура", която се намира на 3 километра от селото и с най-голямото по площ вътрешно езеро у нас – Рабишкото езеро. Според последното преброяване в Рабиша живеят 245 човека. Преди 90 години жителите на селото били 1296. Църквата "Свети пророк Илия" е построена..

публикувано на 19.10.24 в 08:15
д-р Орлин Колев и Анелия Торошанова

За дискриминацията – тормоз, преследване, подбуждане

В рубриката "Съветите на адвоката" на юридическото предаване "Законът и Темида" д-р Орлин Колев – експерт по конституционно право, преподавател в ЮФ на СУ "Св. Климент Охридски", член на Комисията за защита от дискриминация, дългогодишен консултант на предаването, отговаря в ефир на слушателски въпроси. Петър Ненов, София: С оглед на обстоятелството,..

публикувано на 18.10.24 в 15:00