Поводът за гостуването на Йоана Буковска в рубриката "Главен герой" не са изявите ѝ в театъра и киното, а ролята ѝ като режисьор на клип, адресиран към децата и отговорностите, които те трябва да поемат, за да се предпазват от вируси, ходейки на училишще.
Образователният филм „Тръгваме на училище, Вирусът – не“ по забавен и запомнящ се начин показва на децата най-важните правила, които трябва да спазват, за да останат здрави в настоящата пандемична ситуация.
Филмът е доброволна инициатива на група артисти. Хитрата хрумка в клипа е възрастните да влязат в ролята на ученици, а правилата да им се разясняват от дете. По този начин самите деца възприемат по-лесно и ефективно урока.
За съжаление държавата и Министерството на културата не са възприемчиви като децата и не усвояват добрите практики на европейските държави за подкрепа на културата. Артистите и хората на изкуството у нас са на ръба на оцеляването.
Театрите отвориха, но при условие че се запълнят само 50% от местата, което се отразява и на заплащането на аткьорите.
"Отново хората на културата трябва да стиснат и да издържат, минавайки през този труден период, само и само да не изгубим съвсем връзката с публиката, каза тя.
Духът ще издържи въпреки материята, но тя е заплашена от изчезване.
Трябва да намерим светлината в себе си, въпреки околния мрак, заради децата си. Да се опитваме да ги държим настрана от проблемите, тревогите и страховете си и да се погрижим те да преминат възможно най-безболезнено пред този период.
Трябва да бъдем гъвкави, отворени и светли към бъдещето по най-човеколюбивия начин заради децата си."
Предстои първото национално проучване за психичното здраве на майките в България . Инициативата е подкрепена от водещи организации, психолози и други специалисти. Намерението на създателите на проекта е да се включат поне 1000 жени. Темата остава силно стигматизирана, а данните са изключително нужни за създаване на по-добри политики и услуги в..
Защо и как се променят медийните, политическите и гражданските разкази за войните, които се водят в Близкия изток и в Украйна, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Иво Инджев , журналист. "Големият въпрос в тази размяна на удари в момента между Иран и Израел е кога ще се пречупи режимът в Техеран и дали ще предпочете да продължава..
Какво се случи с "Голямото жури" на "Дарик", как продължава "Журито" в интернет пространството, какво е елементаризиране на журналистиката, коментират в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Александър Детев, Георги Донков, двама от журналистите, напуснали "Дарик" преди няколко месеца, които вече имат свой подкаст . Защо си тръгнаха от..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Петър Иванов, Варна: Издадено ми е наказателно постановление от КАТ за причинено пътно-транспортно произшествие (ПТП) с парична глоба и 4 месеца лишаване от право на управление на МПС. Какъв е редът за обжалване на наказателното..
В рамките на рубриката "Темата на деня" актрисата Касиел Ноа Ашер повдигна болезнени, но нужни въпроси за състоянието на културата у нас и ролята на театъра като начин за преживяване и осмисляне на трагедиите на живота. В предаването "Нашият ден" тя сподели своята позиция с характерната си откровеност и страст. "Ще ми се да не сме безволеви..
Балет "Арабеск" ще открие петото издание на Софийския фестивал на музикалния театър с новия си спектакъл "BarrocoLife/Съвършенното несъвършенство"...
Какво се случи с "Голямото жури" на "Дарик", как продължава "Журито" в интернет пространството, какво е елементаризиране на журналистиката,..
В с. Лилково, община Родопи, започва фестивалът на българската легенда "Самодивско сборище". Събитието е насочено към опазване на нематериалното културно..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg