"Възможно ли е, животът на един човек да е по-интересен от сценарий за филм? Бива ли да се заливаш от смях час и половина, без да има потърпевши? Когато се казваш Владо, а всички те знаят като Въргала, всичко е възможно" – в това са убедени зрителите, които вече са видели спектакъла "Мемоарите на един Въргал" на актьора Владислав Карамфилов. Желаещите да го видят ще трябва да чакат, тъй като засега представленията на сцената на "Сълза и смях" са отложени.
Да разказваш за тъжни неща по смешен начин е умение, което не е дадено на всеки. Важно умение е за хората, които се занимават с театър, и още по-важно за комедията. Владислав Карамфилов-Въргала безспорно има талнт за това. Притежава и способността да установява връзка с публиката и тя да се разпознава в историите и скечовете, които той разказва от първо лице.
Представлението, както и всякакви други сценични изяви, се отлагат. Онова, което Владислав Карамфилов не отлага, е доброто настроение и философската нагласа. Не можем да променим ситуацията, в която се намираме, но можем да изберем да съхраним духа и чувството си за хумор, независимо че и това никак не е лесно, понеже "нямаме сланинка. А сланинка се прави в мирно време", казва актьорът и отправя молба към бъдещите политици да крадат по-талантливо, защото е ясно, че ще го правят, но поне да е така, че да остава запас за екстремните ситуации, които, по всичко личи, няма да ни отминават.
Човек трябва да е сит и в лишения и в охолство", казва актьорът, който потвърждава тезата, че онези, които умеят да разсмиват публиката, трябва да имат чувствителност към тъжното и драматичното в живота.
Чуйте разговора с Владислав Карамфилов, гост на рубриката "Главен герой".
На 8 април в Националния исторически музей в София се откри изложбата "През призмата на границите – Епизод 2: Художествени пътувания между България, Гърция и Турция" с куратори Катя Ангелова, Марион Оберхофер и Ангелика Буртшер. Произведенията в нея изследват живота, историята и травмите около най-югоизточната граница на ЕС и често сами стоят на..
Филмът "Лимонов" на Кирил Серебренников вече може да бъде гледан в кината у нас. Киноразказът е базиран на биографичната книга, написана от Еманюел Карер, описваща живота на руския писател и публицист, известен и противоречиви бунтар Едуард Лимонов. Миналата година "Лимонов" беше номиниран за "Златна палма" в Кан, а в Х-то издание на..
Документалният филм "Оглушителна тишина" на режисьора Станислав Дончев и сценаристите Теодора Дончева и проф. Петя Александрова тръгва по кината от днес (11 април). Създателите на филма, засягащ тихата и болезнена тема за самоубийството през личната история на бившата художествена гимнастичка Цветелина Стоянова, гостуват в "Артефир"...
Пропагандата е навсякъде около нас. Знаем го, разбираме го, но често неволно ѝ се поддаваме. Социалните мрежи правят ситуацията още по-сложна. Алгоритъмът ни се превръща в балон, захранван само с информацията, която искаме да чуем и видим. Истината и лъжата образуват объркваща амалгама и стават все по-неразличими една от друга. Това, че..
SHAPESHIFT е международен фестивал, посветен на бъдещето на човечеството, креативността и иновациите в епоха на непрестанна трансформация . На 26 и 27 април в Топлоцентрала , събитието ще събере артисти, изследователи и визионери от цял свят в програма от лекции, кино прожекции, VR преживявания и работилници. Темата тази година е Radical Imaginations,..
Реформата в МВР. Скандалът с ГДБОП. Има ли чадър над престъпни групировки и лица? Кой ги покровителства? Как да спрем безумната война по пътищата на..
Той е на 25, бъдещ лекар, който избира своя път в детска възраст и върви по него уверено, с много вдъхновение и ентусиазъм. Стоимен Димитров завършва..
Пламена Николова, културолог и образователен експерт от фондация "Rise Bulgaria" и Яна Алексиева, изпълнителен директор на асоциация "Родители" коментират в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg