"Възможно ли е, животът на един човек да е по-интересен от сценарий за филм? Бива ли да се заливаш от смях час и половина, без да има потърпевши? Когато се казваш Владо, а всички те знаят като Въргала, всичко е възможно" – в това са убедени зрителите, които вече са видели спектакъла "Мемоарите на един Въргал" на актьора Владислав Карамфилов. Желаещите да го видят ще трябва да чакат, тъй като засега представленията на сцената на "Сълза и смях" са отложени.
Да разказваш за тъжни неща по смешен начин е умение, което не е дадено на всеки. Важно умение е за хората, които се занимават с театър, и още по-важно за комедията. Владислав Карамфилов-Въргала безспорно има талнт за това. Притежава и способността да установява връзка с публиката и тя да се разпознава в историите и скечовете, които той разказва от първо лице.
Представлението, както и всякакви други сценични изяви, се отлагат. Онова, което Владислав Карамфилов не отлага, е доброто настроение и философската нагласа. Не можем да променим ситуацията, в която се намираме, но можем да изберем да съхраним духа и чувството си за хумор, независимо че и това никак не е лесно, понеже "нямаме сланинка. А сланинка се прави в мирно време", казва актьорът и отправя молба към бъдещите политици да крадат по-талантливо, защото е ясно, че ще го правят, но поне да е така, че да остава запас за екстремните ситуации, които, по всичко личи, няма да ни отминават.
Човек трябва да е сит и в лишения и в охолство", казва актьорът, който потвърждава тезата, че онези, които умеят да разсмиват публиката, трябва да имат чувствителност към тъжното и драматичното в живота.
Чуйте разговора с Владислав Карамфилов, гост на рубриката "Главен герой".
"Сънят на Аргонавта или другото плаване на Атанас Хранов" е изложба на Атанас Хранов. Експозицията представя писателят, поет и драматург Александър Секулов, който съвместно с Хранов създава поредица от колекции, чийто главен герой е художникът. Произведенията на художника са свързани с мита за Златното руно. Според Хранов Язон и аргонавтите са все..
Новата самостоятелна експозиция на художника Георги Андонов носи името "Кралиците". Творбите са специално създадени за изложбата и са непознати на публиката. Серията "Кралиците" е колекция, в която се отразяват величие и мощ. Някои от картините са вдъхновени от реални жени в историята, а други са напълно въображаеми, създадени по образа на..
Новата стихосбирка на Петър Чухов е озаглавена "В края на леглото". Той залага отново на лаконичното изразяване и задълбоченост на мисълта. В стихотворенията се разкрива дълбокото вътрешно търсене на поета. Те представляват диалог с Бог и за автора са важна част от религиозната необходимост на човека. Бог за Чухов има не само религиозен смисъл, а..
Вече 17 години One Dance Festival е трибуна на съвременния танц от най-високо качество в България. Събитието представя смела, иновативна и разнообразна програма от техники, стилове и послания. За 5 години фестивалът копродуцира таланти от цял свят, чиито изпълнения бързо завладяват международни сцени, печелят награди и световно признание...
В рубриката „Културен код“ на предаването Terra Култура се запознаваме с изключителното наследство на физика акад. Иван Тодоров и с мисията на фондация „Тодоров“, която поддържа високо ниво на развитие в областта на математичната физика и математиката в България, както и в създаването на забележителни художествени литературни произведения на..
С планетата Земя се случва това, което се е случвало преди милиони години и ще продължава да се случва. Земята представлява една страшно сложна..
На 13 май Централната минерална баня в София навърши 112 години. Сградата, която е построена по проект на архитектите Фридрих Грюнангер и Петко Момчилов,..
До древния град Сихар се намира кладенецът на патриарх Иаков, от който черпят вода и хората на Самария. По времето на Христос между самаряни и иудеи..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg