Един от често дискутираните въпроси по отношение на здравето на децата е този за недостатъчната им физическа активност. Статичното ежедневие, което имат повечето деца и младежи в днешно време води след себе си и редица проблеми в тяхното физическо и психическо развитие. Онлайн формата на обучение засили още повече страховете на възрастните, че децата не спортуват и не се движат достатъчно.
До голяма степен да се говори за провеждане на часове по физическо възпитание по време на дистанционно образование е екзотично. Разбира се, преподавателите по този предмет са длъжни да измислят вариант как да преподават и как да накарат децата да изпълняват поставените им задачи, но със сигурност тези часове са много по-различни, съгласява се и дългогодишният педагог Красимир Станков, преподавател по Физическо възпитание в Средното училище „П. Р. Славейков“ в Добрич.
Противоепидемичните мерки, засягащи децата, до голяма степен намаляват и без това ниската им двигателна активност, допълва Красимир Станков. За този факт спомага и затварянето на спортните зали за голяма част от тях и по този начин децата и младежите губят възможността да се движат достатъчно.
По думите на Красимир Станков за голяма част от учениците часовете по физическо възпитание са единственото време, в което те спортуват.
Ниската физическа актвиност на децата води и до редица проблеми, както в техния опорно-двигателен апарат, така и до здравословни проблеми като затлъстяването.
Подробности чуйте от репортажа на Мая Щърбанова:
Известният попарт художник Калоян Илиев - Кокимото открива интересна изложба в галерия "Видима", Севлиево. Роден е през 1979 г. във Варна. Завършва..
Навършват се 143 години от рождението на Владимир Димитров-Майстора. За 13-и път ще бъде връчена Националната награда за живопис на името на художника...
В предаването ви предлагаме документален запис от 4 ноември 2024 г. от залата на Виенската държавна опера на спектакъла на "Мадам Бътерфлай" – триактната..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg