Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

„Семейно радио“ навърши 11 години

Ивана Мурджева, Калина Станева, Веселина Даковска и Иван Ботев
11 години, в които споделя съботните си сутрини с вас. Повежда ви на пътешествия из познати и не до там познати кътчета на страната, предизвиква ви да опитате и да си припомните традиционни български ястия, дава ви съвети за едни по-хармонични и полезни отношения и комуникация в семействата, опознава нови изби, вина, хора и места...

Среща ви с живота, такъв, какъвто е, в неговата простота и неподправеност.

Веселина Даковска и Иван Ботев
„Семейно радио“ уважи празника като се събраха в студиото виненият експерт на предаването Ивана Мурджева и водещите Калина Станева и Веселина Даковска, която, на фона на цялата празничност, отбеляза в ефир и годишнина от сватбата със своя съпруг Иван Ботев.


ВИЖТЕ ОЩЕ

Импулсът в мен: Вреден ли е смартфонът

Въпросът "Вреден ли е смартфонът?" витае около нас непрекъснато. Всеки от нас е чувал изречението: "Хайде остави го този телефон!" От една страна, смартфонът е невероятно изобретение, което винаги позволява да поддържаме връзка със семейството и приятелите. В същото време разбираме, че това може да бъде вредно за здравето. Особено след..

публикувано на 24.02.25 в 15:26

Архитектурата е неизбежна: Защо критиката е от съществено значение?

В рамките на рубриката "Разговорът" се задълбочихме в темата за анализа на архитектурните процеси – начин, по който те могат да бъдат разбирани от по-широката публика и да оформят градския дебат. С това се свързва и поредицата дискусии "ГРАД и КРИТИКА" , в контекста на представянето на книгата "KICKED A BUILDING LATELY? Архитектурна критика след..

обновено на 24.02.25 в 10:56

Утопията е антиутопия

Дискусията започва с изследването, което пише професор Александър Кьосев за "Чевенгур" на Андрей Платонов, използвайки единствения завършен роман на големия писател като ключ към особеностите на жанра "антиутопия". Разговорът с професор Кьосев, Владимир Полеганов, Зорница Гъркова и Николай Русев прераства в обсъждане на условността на границите между..

публикувано на 24.02.25 в 10:30

Ученето може да е лесно за децата със специални образователни потребности

Обучението на деца със специални образователни потребности (СОП) е предизвикателство както за родителите, така и за учителите. Една от причините е липсата на достатъчно материали, които обучаващият да избере и да адаптира към потребностите на конкретния ученик. В мрежата се откриват сборници и материали, чиито високи цени авторите им оправдават с..

публикувано на 24.02.25 в 10:27
Ана-Мария Кръстева, Никола Антонов, доц. Стефка Венкова, пастир Благовест Николов

Музиката при богослужението

Честата употреба на думите "пея" и "песнопение" са факт на страниците на Свещеното Писание. От най-древни времена музиката и религията са свързани. Исторически не само в християнството, но във всички религии музиката се използва. Чрез нея се изразява както съкрушение и разкаяние така и вяра, възхищение от величието на силата Божия и благодарност към..

публикувано на 24.02.25 в 10:25