Тя е певица, победител в петия сезон в “Гласът на България“. Наричат я българската Джанис Джоплин. Тя е част от екипа и на много други организации, които помагат на хората да търсят своята идентичност. Завършва социални дейности в Софийския университет, изкушена е от редица обществени каузи. Тя е Ния Петрова и е главен герой в “Нашият ден“.
“И като малка съм пробвала да се занимавам с музика, отказвала съм се или не е било моето към момента. В някакъв момент, като намериш правилните хора около теб и като се отпуснеш да го правиш, просто тръгва само.
Може би беше по един от най-баналните начини. Просто в училище намираш едни хора, които са като теб, и започвате да правите едни и същи неща и си намираш мястото."
“Гласът на България“
“В шоуто попаднах отново през хора. Много приятели са ми казвали: “Защо не пробваш, защо не се явиш?“ Накрая просто отидох.
След като спечелих формата, спрях да се чудя дали ще правя това просто като хоби или като нещо, което ей така минава покрай живота ми. Осъзнах, че искам да го правя и ще го правя по-професионално, по-постоянно.
Стилът ми се разшири. Преди, мисля, че имах един стил, сега варирам постоянно между неща, които искам да изпробвам. Не мога да стоя в едни стил.“
Стилът
“Понякога пея песни, които са по-рок, по-интензивно звучащи. В следващия момент се пускам по съвсем друг начин. В момента работя върху проект, който е точно това – по малко от много от нещата, който правя. Наесен ще покажа върху какво работя.“
Присъствието и във Фондация „Сингъл Степ“ – за подпомагане на младежи от ЛГБТИ.
“Там започнах като доброволец, когато те започнаха да имат чат за подкрепа, в който реших да взема участие. Екипът е създаден от чудесни хора и видях как в България можеш да правиш тези неща както трябва, да работиш в неправителствения сектор и да вършиш нещата, така че да се развиват напред. Занимавам се главно с координирането на проектите.
Идеята е да има човек отсреща, който по-скоро да те чуе. Както в това отношение, така и в много други. Извън това винаги съм работила с деца от институции, с учители, няма нещо, което просто така да те спре и да се занимаваш само с него.“
Разговора можете да чуете от звуковия файл.
Журналистката Ан Апълбаум става известна с изследванията си за съветската диктатура, като преведените у нас нейни книги са "Гулаг: лагерите на смъртта", "Желязната завеса: рухването на Източна Европа, 1944-1956", "Червен глад: войната на Сталин срещу Украйна" и най-новата – "Конгломератът Автокрация. Диктаторите, които искат да управляват света"...
За втора година в Нов български университет ще се проведе Международният фестивал "Следата Шекспир". Мотото на фестивала е "Театърът като "конспект на времето ни, като негов летопис в съкратено издание." Ето как виждат мисията на Фестивала организаторите му: "Изборът на Шекспир като универсална оптика, през която анализираме и рефлектираме процесите..
85 години от рождението на журналиста и поет Георги Заркин бяха отбелязани в Чешкия център в София. Събитието, припомнящо жестоката съдба на този талантлив и достоен български писател, неслучайно беше организирано там. През 1968 г., докато е в затвора, Заркин обявява 28-дневна гладна стачка в знак на протест срещу нахлуването на армиите на Варшавския..
Марио Варгас Льоса става известен с романа си "Градът и кучетата", 1963, за да се нареди не само до най-големите писатели от Южна Америка като Габриел Гарсия Маркес, Карлос Фуентес и Хулио Кортасар, но и в света. Получава Нобелова награда за литература през 2010 година, а у нас през 2013беше удостоен с Доктор хонорис кауза на Софийския университет...
Латвийският сериал "Съветски дънки" е написан от българската сценаристка Теодора Маркова, която стои и зад редица от най-успешните български продукции през последното десетилетие. Той се превърна в сензация, след като спечели наградата на публиката на престижния телевизионен фестивал Series Mania 2024, а актьорът Карлис Арнолдс Авотс бе отличен с..
"Когато вражеските самолети се появят, политиците ще се крият по мазетата, а летците ще поемат своя кръст", казва съвсем съзнателно по повод войната между..
1170 години след създаването си първата старобългарска азбука продължава да привлича интереса на учените, широката публика и любителите на загадки. В чест..
Пoредният брой на "Литературата, начин на употреба. На фокус – Полша", осъществен със спомоществователството на Полския институте посветен на Олга..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg