Как да представим най-ефикасно новата българска музика в чужбина и защо групите от съседните балкански държави като че имат по-голям успех в това? С тези въпроси на ум Боян Найденов и Явор Недев се захващат да организират онлайн музикална конференция. Подобни конференции и showcase фестивали по света се провеждат от десетилетия. Това са събития специално организирани за музикални професионалисти – групи, композитори, продуценти, промоутъри, собственици на големи клубове, специализирани медии, които имат нужда да представят работата си едни пред други, да създадат контакти и да обменят опит.
Български групи също се представят по музикалните конференции и шоукейс фестивалите – например конкурсът на БНР за нова българска поп и рок песен "Пролет" ежегодно награждава избраниците си с участие на Евросоник в Грьонинген.
България вече има опит с организирането на музикална конференция. Между 2006 и 2014 тук се провеждаше SееMе – South-East European Music Event, събитие, важно за професионалистите от музикалната индустрия в региона. Липсата на подобен форум в годините след 2014-та беше осезаема.
В днешните условия обаче, вместо срещи на живо, организаторите на Sofia International Music Conference пренасят срещата онлайн, с което я правят както по-достъпна за публика извън индустрията, за начеващи групи и дори просто за фенове, така и по-честа. SIMC публикуват дискусиите си в собствен канал – всяка седмица.
Пред слушателите на "Аларма" Рия Найденова и Боян Бояджиев представят конференцията и говорят за препятствията пред българските музиканти по пътя към международния успех.
Чуйте интервюто с Рия Найденова и Боян Бояджиев.
Тази година Венцислав Диков представи свои картини в Япония, Токио, под наслов "Институт за невъзможни неща", в галерия "Сан-Ай". Това е неговото трето посещение в "Страната на изгряващото слънце" – специално място, в което преоткрива себе си: "Кацнахме по залез и първото, което видях от Япония, след седем години, беше залезът над Фуджи-сан и огрени..
Третото събитие от новата поредица "По следите на изгубената поезия" в Литературния клуб на Столична библиотека е на 18 декември от 18:30 ч. Поредицата се представят автори, започнали творческия си път като поети, но след това преминали към друг жанр или жанрове, в които са се утвърдили. Този път гостува писател, чиято популярност се гради върху..
В редакция "Хумор и сатира" наистина обичаме да пътуваме, най-вече с въображението си, но и традиционно, например с влак. За нас и за всички като нас има кой да се погрижи, което може би е повод за радост. Чуйте информация за новото в придвижването с железниците у нас от 1 януари, а останалото слушайте всяка неделя след новините в 18 часа ...
"Формация "Артисти със сребро в косите" при САБ спретва на 19 декември артистична следобедна юбилейка, да си поюбилействаме, дето на 19 декември 1934 в 15 ч. се роди нашият човек Никола Петков – лице с образование, достижения в забавно-развлекателния сектор и нечакан имидж" – пише в симпатичната покана до "Артефир". Предаването представи преди време..
Днес, 17 декември, от 17,30 ч., в зала "Галерия" на Националния студентски дом - София е рециталът на лауреатите в десетото издание на Националния литературен конкурс на името на Георги Черняков – дългогодишен ментор на писателите студенти от някогашния литературен кабинет "Димчо Дебелянов". Ще бъде представен и сборникът "Гнездото. Том 2", включващ..
На 20 декември от 19.00 часа Симфоничният оркестър на Българското национално радио отново предлага на почитателите на високото изкуство програма, която..
Трима знакови автори – проф. Божидар Бончев, проф. Греди Асса и Атанас Парушев-Шока излагат свои творби в обща изложба в столичната галерия "Ракурси"...
Седем произведения на Любен Димитров са включени в изложба в галерия "Квадрат 500". Те са собственост на Националната галерия, Софийската градска..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg