В галерията на НБУ УниАрт е подредена изложбата "Рисунки и картини от една колекция" на ученичката на Дечко Узунов и Илия Петров Калина Тасева.
Талантът ѝ е открит още в детска възраст от самия Сирак Скитник.
Експозицията е по повод 94-годишнината на художничката и представя повече от 40 произведения от различни етапи от творческия път на художничката.
Могат да бъдат видени и няколко непоказвани до този момент рисунки и ескизи, както и работи от последните няколко години.
Повечето от картините са предоставени от колекционера Добромир Колев, който събира творби на художничката от 20 години.
Експозицията може да бъде видяна до 3 август 2021 в галерия УниАрт.
Чуйте повече в звуковия файл.
Снимки – УниАрт
На трети октомври в София се открива шестото българско издание на Международния фестивал за етнографско кино "ОКО" . Всяка година фестивалът се провежда последователно в две държави – Украйна и България. Негов основател е Тетяна Станева – бесарабска българка, фолклористка, журналистка и самата тя режисьорка. Шестото издание открива нейният..
На 2 октомври започва 14-ото издание на единствения Международен фестивал за съвременен и социален цирк в България - "Цирколюция" на територията на Регионалния център за съвременни изкуства "Топлоцентрала" (Южен парк 2). Събитието включва разнообразна програма за деца и възрастни със спектакли на международни и български артисти, циркови..
Зорница Гъркова / Гръмкова е автор на книгите "Пътят на мравките" и "Те никога не казват" – номинирана за Наградата за литература на Европейския съюз. Журналистка е в програма "Христо Ботев" на БНР. Тя е редактор в Свободно поетическо общество от създаването му през 2017 г. Изпълнителка е на ирландски танци и асистент-преподавател в школата..
От 2 до 5 октомври в Стара Загора за първи път се провежда Литературният фестивал Post Scriptum. Програмата е наситена с литературни срещи с писатели и преводачи, ателиета по творческо писане и илюстрации, музикални, филмови и театрални вечери, както и подкаст на живо. Във форума ще участват 10 български издателства. Ще има срещи и разговори с..
Списание Нула32 отбелязва своята десета годишнина с три важни акцента: нов брой, книга и форум. Новият брой №41 със заглавие "Работа като работа" е придружен с юбилейна книга "10 години Нула32. Кратка хроника на редакционното съмнение", които ще бъдат представени утре от 18.30 часа в Пловдив. "Специалното издание събира в 256 страници 85 текста и..
От 1 до 7 октомври Варна е домакин на традиционния Международен куклен фестивал "Златният делфин" . Това е най-старият фестивал за куклено изкуство в..
С премиера на спектакъла "Вишнева градина" от Антон П. Чехов открива новия си творчески сезон Драматично-кукленият театър във Враца . Режисьор на..
Невербалното общуване в политиката има сериозна роля в изграждането на цялостната представа за поведение. Може ли да се режисира невербалното, жестовете,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg