Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Преди старта на Wrong Fest

"Стругаре" се присъединява към Wrong Fest 2021 на мястото на Naxatras

4
Снимка: Wrong Fest

Въпреки пандемичната обстановка, която принуди артисти като Gogol Bordello да отложат участието си за догодина, по-новите и засега непознати за българската публика, но затова пък наистина интересни източноевропейски групи, остават на линия. От трети септември в Пловдив на две сцени на Гребната база започва Wrong Fest – последно събитие преди края на света или поне преди края на лятото.

Седмица преди старта на Wrong Fest организаторите Никола Николов и Николай Мареков представят артистите от програмата на Wrong Fest 2021:

"В крайна сметка е ясно – затварят се граници, изискват се тестове – за никога това вече не е новина. Но пък това прави създаването на един лайнъп работа прецизна, за която се изисква хирургическа точност. Затова имахме нужда от смяна на концепцията на няколко пъти. 

"Стругаре" се присъединява към Wrong Fest 2021 на мястото на Naxatras, които имат случай на Covid в групата и следователно са подложени на 14-дневна карантина. "Стругаре" ще бъде на сцената в първия ден на фестивала – 4 септември. Това е една от изненадите.

Ултимативната цел на този фестивал е той да бъде проведен по един максимално добър начин – перфектно – и да обръща внимание на музиката повече от каквото и да било друго. Wrong Fest  е музикален фестивал. Той не е увеселителен парк, не е бургерджийница, нито стрийт фууд артфест
Имената, които са включени, не са големи и световноизвестни все още. Това е ключовото. Ние залагаме твърдо на изпълнители, които са страхотни, но по една или друга причина не са получили все още до такава степен популярност."

Чуйте повече от звуковия файл.

Снимки – Wrong Fest 2021


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.

Галерия

ВИЖТЕ ОЩЕ
Камен Воденичаров

Щастието в малките неща на Доминиканската република и други приключения

Той е провокирал зрителите да пътуват из всевъзможни светове. В началото беше идеята, ентусиазмът и бунтът на младия човек, който чрез “Ку-Ку” показа, че можеш да се противопоставиш на това, което не ти харесва, докато усмихваш хората и ги караш да се замислят. След това продължи и с “Каналето”, а оттам заговори и чрез музиката, защото тъкмо тя..

публикувано на 15.07.25 в 17:10

Вечер на отворените врати в галерия "Теа Алба" с Иво Стаменов Отто

"Когато се стъмни, танцът на "Нашата хубава вечер" е най-приказен. Затова на 15 юли, от 19 до 21.30 ч , ще направим Вечер на отворените врати, в рамките на изложбата ми "Моите приказки със Светлината" – ръчно направени лампи от дърво на Иво Стаменов Отто. Ще покажем и Cello&Excavator – лампа с прелюбопитна история.  Изложбата ще продължи до 19..

публикувано на 15.07.25 в 16:47
Диан Костов и Милена Ташкова

Диан Костов и Милена Ташкова и тяхната Молитва за неразрушимото

На 13-и октомври на Майдана в Киев Диан Костов и Милена Ташкова откриха своята изложба, озаглавена "Молитва за неразрушимото". Диан Костов и Милена Ташкова вече работят върху нов проект, който ще се осъществи през есента. Както подсказва името на проекта, той ще бъде фокусиран върху това, което никой никога не може да разруши – вярата, смелостта,..

публикувано на 15.07.25 в 16:00
Елица Матеева

Кинокритикът Елица Матеева: Отказваме да работим заедно и да се вслушваме в другия

Книгата " Европейско кино за нетрадиционалисти – кинорежисьорите "ЗА" дъгата"  с автор Елица Матеева се занимава с филми със специфична тематика, създадени в периода от 1919 година до днес. По думите на актрисата Мартина Апостолова трудът е "единствено по рода си изследване до този момент в българската литература и кинокритика, хронологична..

публикувано на 15.07.25 в 14:55
Никола Цветанов, Борис Чеширков и Велин Манов (от ляво надясно)

Ново поколение в съвременното изкуство в изложбата Made in Leshten vol.4

Made in Leshten vol.4 e обща изложба с участието на петима художници от новото поколение в изкуството: Никола Цветанов, Боря Шапшалова - BoryaXYZ, Елеонора Едрева, Илджан Исметов - pilci ilci, и Тодор Рабаджийски. Експозицията идва след двуседмична резиденция в планинското село Лещен. Участниците са на възраст между 23 и 37 години. Куратори са Теодора..

публикувано на 15.07.25 в 10:05