Българските висши училища се променят - търсят все по-иновативни начини за преподаване, създават нови специалности, общуват и обменят опит с останалите страни в ЕС.
Новата магистратура по финанси, инвестиции и финтех на Стопанския факултет на СУ.
Темата коментира в “Нашият ден“ гл. ас. д-р Божидар Недев.
“Миналата година стартирахме съвместна инициатива с Българската финтех асоциация и създадохме магистърската програма – Финанси и инвестиции, в която основен акцент беше курсът по финтех и е-банкиране, който стартира пилотно в Стопанския факултет.
Решихме, че трябва да се опитаме да засилим публично-частното партньорство. И студентите да имат възможността да получат директен досег до компании и членове на Българската финтех асоциация, до експерти в тази изключително актуална тема.
Тази година решихме вече официално да сложим в името и думичката финтех, за да е ясна насочеността на програмата. Добавихме и курс по блокчейн и криптовалути.
Финтех е съкращение на български го превеждаме като финансови технологии. Вече не е необходимо да имаме сметка в една традиционна търговска банка, да ходим на място в офиса, всичко става от разстояние, електронно.
Кой може да кандидатства
Кандидатите трябва да имат завършена бакалавърска степен с минимум 180 кредита, 3-годишно обучение. И могат да бъдат приети в магистърската програма чрез регистрация в нашата университетска електронна платформа.
Необходимо е да представят диплома и да участват в събеседване.
Време на провеждане
Всички магистърски програми в Стопански факултет се провеждат в делничните дни, след 18 и 15 часа, както и събота и неделя, за да можем да отговорим на потребностите на работещите магистри.
Стипендии
Успяхме да постигнем предлагането на 9 стипендии.
Повече за стипендиите можете да чуете от д-р Божидар Недев в звуковия файл.
Защо 12 години след протестите ДАНСwithme и "Белия автобус" днес по площадите на големите български градове отново има протестиращи хора, които искат справедлива съдебна система у нас . Какво пропусна гражданското ни общество, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Валентин Вълканов , преподавател по социология в НБУ. Какво..
Осъдителната присъда за журналиста Борис Митов и "Медиапул" коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Жана Попова , преподавател във ФЖМК. "Това дело е изключително важно в няколко посоки, особено сега, когато говорим за събитията с кмета на Варна и за всички последици от действието на прокуратура, на Антикорупционната комисия и..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Минчо Димчев, Търговище: Съседът ми направи ламаринен гараж в двора си, непосредствено до моята ограда. Направих молба до Общината и до МРРБ. От министерството ми отговориха, че от Общината могат да разрешат въпроса. Зная, че..
Какви са отговорностите на производителите на дефектни стоки? Кое е новото според европейската директива? Проф. Таня Йосифова – експерт по гражданско и търговско право, председател на Арбитражния съд при Българската стопанска камара, консултант на "Законът и Темида", коментира новото в правната уредба: "Става дума за новата директива на ЕС 2024/2853, в..
В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" гости са двама млади, но вече наложили се български дизайнери – Калоян Василев и Симеон Димитров . Те са съоснователи на първото българско студио за мебели, което е представило страната ни на престижната Седмица на дизайна в Милано – едно от най-големите събития в света на интериорния и продуктов..
Защо 12 години след протестите ДАНСwithme и "Белия автобус" днес по площадите на големите български градове отново има протестиращи хора, които..
Поетеса, писателка, преподавателка и учен от БАН, Людмила Миндова написва книгата си "Ангелът на прехода" не само в памет на своята майка Свобода..
На Световния ден за предотвратяване на удавянията в рубриката "Темата на деня" ви срещаме с Васил Загорчев от Life Saving Bulgaria – специалист по..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg