Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Любов и взаимност, съчетани с успешна кариера и амбиция

формулата на едно младо семейство зъболекари

Д-р Мария Симеонова, д-р Васил Урумов и малките им синове – Атанас и Георги.
Снимка: личен архив

Гости в рубриката „Моето семейство“ са младите зъболекари – д-р Мария Симеонова и д-р Васил Урумов.

Съдбата ги среща в Медицинския факултет във Варна и още по време на следването се решават на смелата стъпка – ражда се първият им син – Атанас.

Амбициозни и креативни, те решават да започнат своята дейност като зъболекари в град Велико Търново, въпреки че той е от Варна, а тя – от Горна Оряховица.

Смели и модерни идеи са заложени в работата им. Д-р Урумов иска да въведе часове по дентална хигиена в училище, защото смята че здравната култура липсва на младото поколение. Д-р Симеонова помага на бъдещите майки със съвети за поддържане на здрави зъби и здравословен начин на хранене.

Работата не е пречка и младите доктори вече се радват на шест месечния си втори наследник – Георги.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Антонина Дуриданова: Отвъд океана и до България

Антонина Дуриданова е българка, родена и израснала в София, която е реализирала своята американска мечта с убеждението, че всеки успех в живота се постига благодарение на образование и познание.  В "Нашият ден" тя разказва за трудностите и препятствията, които среща по пътя си до върха на професионалната йерархия в Министерството на финансите на..

публикувано на 24.06.25 в 11:25

"Пиявици и рози" – четири истории за белезите от (не)любовта

Не вярваш на институциите, развила си търпимост към агресията, виждаш, че цялото общество намира домашното насилие – къде понякога, къде често – за нещо в реда на нещата. Страх те е, срам те е, унижена си, не можеш да си признаеш, да приемеш, че човекът, с когото си избрала да делиш живота си, е насилник. Имаш нужда от подкрепа, от разбиране, от някой,..

публикувано на 24.06.25 в 11:10
Доц. Йосиф Аврамов

Доц. Йосиф Аврамов: Монетите са най-популярният културно-исторически паметник

Каква е историята на монетосеченето по българските земи и кои са историческите извори за тази информация разказва в "Нашият ден" доц. Йосиф Аврамов , автор на двутомното издание "Силата на парите". "От близо 5 000 години парите са основно средство за размяна и са заменили преди това други такива като раковини, волски кожи, брадвички, стрели и..

публикувано на 24.06.25 в 09:53

Лечебната сила на билките – фестивал на Еньовден край Бургас

В Бургас, на остров “Св. Анастасия”, започва фестивалът “Биле фест”. В духа на Еньовден “Св. Анастасия” посреща своите гости с фолклорни ритуали за здраве и плодородие. Тазгодишното издание на фестивала представя артистични изложители и ритуали, свързани с празника – като обреда “Еньова булка” и много други. Смята се, че на Еньовден различните треви и..

обновено на 24.06.25 в 09:29

Явни и тайни неща за Деветите Витски празници Ъглен 2025 г.

В това издание на предаването "И рибар съм, и ловец съм" ще чуете и видите явни и тайни неща за Деветите Витски празници Ъглен 2025 г. Водещите на предаването – рибарят Асен Масларски и ловецът Росен Мирчев – ще ви срещнат с кмета на с. Ъглен Красимир Кръстев, с председателя на Ловно-рибарската дружинка "Сокол" - Луковит Стоян Кутев, както и със..

публикувано на 23.06.25 в 17:50