Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Юбилейни награди „Златният будилник“ на програма „Христо Ботев“

| обновено на 05.11.21 в 13:06
25
Снимка: Ани Петрова

Наградите „Златният будилник“ се връчват традиционно около Деня на народните будители, който „Христо Ботев“ – националната програма за култура, образование и музика на БНР избира за свой празник през 2002 г.

Оттогава съществува и наградата „Златният будилник“, а нейните носители биват отличавани за будителски дух, висок професионализъм и отдаденост към програмата.

Церемонията по връчването на юбилейните 20-и награди „Златният будилник“ се състоя на 3 ноември, а останалите наградени слушайте в „Аларма“ на 9 ноември от 21.30 часа.


Наградените са:

• Специална награда за особени заслуги към програмата
Боряна Георгиева – водеща на предаванията „Какво се случва“ и „Артефир“

• За журналистика
Венета Гаврилова – автор и водещ на предаванията „За думите“ и „Радиоенциклопедия“


• За музикално предаване или оформление
Диляна Трачева – автор на предаването „Трезор“ и музикален редактор на предаванията: „Артефир“, „Радиоенциклопедия“, „Кино с думи“, „А сега накъде“, „Фотофабрика“, „За здравето“, „Семейно радио“, „Нощен блок“ на програма „Христо Ботев“ и др., и един от водещите на класацията на БНР Топ 20.


Два технически екипа получават златни будилници в категорията:

• Творческа реализация на ефирна продукция:
музикален звукозапис към Музикална къща
сектор „Мобилна база“ при Дирекция „Техника“

• За ярко дългогодишно творческо присъствие в програма „Христо Ботев“ златен будилник получи Силвия Тихова – автор и водещ на предаването „Студио музика“.


Тази година Редколегията на програмата връчи и две специални награди за:

• Ярък принос в музикалното разнообразие на програмата
Екип „Фолклор“ в направление „Музика“

• Висок професионализъм и всеотдайност към програма „Христо Ботев“
инж. Михаела Маджарова, аналитик „Компютърни системи и мрежи“

Наградата „Златният будилник“ се присъжда чрез пряко гласуване от всички работещи в програмата на журналисти, музикални редактори, технически експерти – звукооператри, звукорежисьори или инженери – хора, свързали с програма „Христо Ботев“ професионалния си път.

Интервю на Георги Марков с Митко Новков, директор на програма "Христо Ботев", в предаването "Нещо повече" по "Хоризонт" можете да чуете от звуковия файл


Снимки: Ани Петрова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Театралното изкуство и тенденциите от Международния фестивал в Пилзен

Международният театрален фестивал "Дивадло" в Пилзен e един от най-престижните фестивали, посветени на театралното изкуство в Европа. Фестивалът представя най-доброто от чешкия театър и някои от най-значимите заглавия от международната сцена в различни форми и жанрове – драматичен, куклен и уличен театър, както и танц и мюзикъл. Театроведът..

публикувано на 24.11.24 в 08:40

Фестивалът Aerowaves и 20 години сцена "Дерида"

Фестивалът за съвременен танц и пърформанс представя най значимите заглавия на световната сцена. С опита си и възможностите си световните и европейски имена с престижни награди, освен, че представят представления за широката публика, дават поле за дискусия със зрителите и създават и уоркшопи за професионалната танцова общност у нас. Сред предстоящите..

публикувано на 23.11.24 в 09:35

Ден на Института за литература при БАН с акцент върху научната периодика

Ден на Института за литература при БАН с акцент върху научната периодика се състоя на 21 ноември. Научната периодика на Института включва списания и поредици, като издателският център "Боян Пенев" има важна роля. Научните издания на Института за литература към БАН, някои от които съществуват от много години, са четири – сп. "Литературна..

публикувано на 23.11.24 в 09:00

Рисунка. Майстори

"Рисунка. Майстори" – така е наречен проектът на СБХ с куратор Явора Петрова. Тя кани 22-ма художници - майстори да участват със свои работи: "Поканих автори с биография в рисунката. Автори, които се изразяват чрез рисуването, които не обясняват своите мисли, а търсят образите за тях. Художници с уникален почерк, майстори в това, което правят във..

публикувано на 22.11.24 в 17:30

В "Панспермия" Полина Видас разказва нашия живот

Краят на авторството, краят на кориците? Или вечно неизтребимите спори на живота ще си намерят нова почва някъде отвъд? Въпроси, които поставя книгата "Панспермия. Халюцинация за роман" от Полина Видас. Тяе магистър по литературна теория от Софийския университет и по психодрама към НБУ, психоаналитик и групов аналитик към Българско общество по..

публикувано на 22.11.24 в 16:50