Искаме да даваме сцена на артисти, на които големите клубове не дават. Големите клубове гледат да си канят големи имена, за да се пълнят, което е разбираемо, казва в предаването “Нашият ден“ на БНР Добромир Кръстев, музикален журналист и мениджър на нощно заведение.
"Докато ние се стремим да даваме и сцена на артисти, които до момента не са имали участие.
Хип-хоп стилът е много сложно нещо в стилово отношение и контингент, затова разделихме вечерите по дни, за да се знае от хип-хоп стиловете каква музика в кои дни може да се слуша.
Ако хората имат зелени сертификати и ако персоналът е ваксиниран, няма ограничения. Проблемът в момента не е в София. В другите градове колеги от най-големите клубове ми казват – “Каквото и да направим, повече от 50 човека на вечер нямаме“.
Във Варна например, каквото и да се предприеме, хора не излизат. Докато в София, ако си наистина със сертификат, не се усеща липса, няма затворени и празни заведения. В петък и събота заведенията си работят като при нормален сезон. За София е добре, но в провинцията е трагично, колеги фалират. Същото е и при артистите, на които паднаха участията до 90%."
Възрастта на посетителите
"Тя по закон е 18 плюс. Тази музика си има фенове до 50-годишна възраст."
Чуйте Добромир Кръстев в звуковия файл.
След толкова дългоочакваното падане на Башар ал Асад какво бъдеще очаква Сирия. Какви са перспективите пред страната на фона на продължаващата криза в Близкия изток и хаотичната ситуация в самата Сирия, където различните бунтовнически групировки в много случаи имат диаметрално противоположни искания – например Хаят Тахрир ал Шам и доминираните от..
Пред какви трудностите са изправени младите в началото на творческия си път, какви са желанията им и препокриват ли се с реалността? Има ли връзка между отделните поколения и помагат ли си взаимно? Как участват в социалния, културния и политически живот и биват ли забелязани? Какви са бунтовете и тревогите им? Чувстват ли се свободни? Как новите..
Clandestino – "Нелегален", е албум и песен на Ману Чао, певеца на "трета ръка" хората по света. В предаването става дума за въпросите на емиграцията, за новоизлязлата книга у нас на Ибрахима Балде и Амец Арсалюс – "Мингян", в превод от баскски на Мария Пачкова, за филма "Децата на Дунав" със сценарист Петър Георгиев, за романа на Емануил Видински –..
В рубриката "Зелените новатори на България" този път се срещаме със Симона Йончева и Енрико Маринов – двама от създателите на първата българска компания за споделени механични и електрически велосипеди Cyrcl. Тяхната визия е насочена към създаването на по-чист, по-здравословен и по-устойчив начин на живот в града. Компанията, основана от..
Една от най-вдъхновяващите инициативи тази година е състезанието "Начертай карта на България", организирано от фондация "Активна историческа карта". Събитието е посветено на 140-годишнината от Съединението на България и има за цел да насърчи учениците да изследват богатата история и география на страната ни чрез картография. Състезанието е..
Новата книга на Любомир Канов се нарича "Късен следобед" и по думите му в нея разказва "за своето пребиваване на толкова тъжната и прекрасна Земя". "Има..
Антикорупционният фонд ( АКФ) излезе с ново разследване , в което разкрива "скандални назначения на политически свързани лица в "Булгартрансгаз"...
Писателят и журналист Димитър Шумналиев гостува в "Артефир" със своята "Поема за бохема" – роман в минало несвършващо време. Ежедневните спектакли,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg