Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Истории в ефира

Добромир Кръстев: Хип-хоп музиката има фенове до 50-годишна възраст

| обновено на 26.11.21 в 07:52
Снимка: Pixabay

Искаме да даваме сцена на артисти, на които големите клубове не дават. Големите клубове гледат да си канят големи имена, за да се пълнят, което е разбираемо, казва в предаването “Нашият ден“ на БНР Добромир Кръстев, музикален журналист и мениджър на нощно заведение.

"Докато ние се стремим да даваме и сцена на артисти, които до момента не са имали участие.

Хип-хоп стилът е много сложно нещо в стилово отношение и контингент, затова разделихме вечерите по дни, за да се знае от хип-хоп стиловете каква музика в кои дни може да се слуша. 

Ако хората имат зелени сертификати и ако персоналът е ваксиниран, няма ограничения. Проблемът в момента не е в София. В другите градове колеги от най-големите клубове ми казват – “Каквото и да направим, повече от 50 човека на вечер нямаме“.

Във Варна например, каквото и да се предприеме, хора не излизат. Докато в София, ако си наистина със сертификат, не се усеща липса, няма затворени и празни заведения. В петък и събота заведенията си работят като при нормален сезон. За София е добре, но в провинцията е трагично, колеги фалират. Същото е и при артистите, на които паднаха участията до 90%."

Възрастта на посетителите

"Тя по закон е 18 плюс. Тази музика си има фенове до 50-годишна възраст."

Чуйте Добромир Кръстев в звуковия файл.

Снимки: Pixabay


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Руслан Трад: Какво е бъдещето на Сирия след падането на режима на Асад

След толкова дългоочакваното падане на Башар ал Асад какво бъдеще очаква Сирия. Какви са перспективите пред страната на фона на продължаващата криза в Близкия изток и хаотичната ситуация в самата Сирия, където различните бунтовнически групировки в много случаи имат диаметрално противоположни искания – например Хаят Тахрир ал Шам и доминираните от..

публикувано на 27.01.25 в 16:45

Какъв е гласът на младите хора в България?

Пред какви трудностите са изправени младите в началото на творческия си път, какви са желанията им и препокриват ли се с реалността? Има ли връзка между отделните поколения и помагат ли си взаимно? Как участват в социалния, културния и политически живот и биват ли забелязани? Какви са бунтовете и тревогите им? Чувстват ли се свободни? Как новите..

публикувано на 27.01.25 в 16:11
Ману Чао

Кландестино

Clandestino – "Нелегален", е албум и песен на Ману Чао, певеца на "трета ръка" хората по света. В предаването става дума за въпросите на емиграцията, за новоизлязлата книга у нас на Ибрахима Балде и Амец Арсалюс – "Мингян", в превод от баскски на Мария Пачкова, за филма "Децата на Дунав" със сценарист Петър Георгиев, за романа на Емануил Видински –..

публикувано на 27.01.25 в 13:10

Cyrcl: Интелигентна алтернатива за градски транспорт

В рубриката "Зелените новатори на България" този път се срещаме със Симона Йончева и Енрико Маринов – двама от създателите на първата българска компания за споделени механични и електрически велосипеди Cyrcl. Тяхната визия е насочена към създаването на по-чист, по-здравословен и по-устойчив начин на живот в града. Компанията, основана от..

обновено на 27.01.25 в 11:42

"Начертай карта на България" – Инициатива за 140 години от Съединението

Една от най-вдъхновяващите инициативи тази година е състезанието "Начертай карта на България", организирано от фондация "Активна историческа карта". Събитието е посветено на 140-годишнината от Съединението на България и има за цел да насърчи учениците да изследват богатата история и география на страната ни чрез картография. Състезанието е..

обновено на 27.01.25 в 10:32