„Наблюдаваме все по-голяма поляризация както по темата за пандемията, така и по тази за войната. Това твърди Юлия Роне – културолог и политолог, която се занимава с изследване на дигиталните медии и протестните движения, а в момента е изследовател към Университета Кеймбридж.
"И на Изток, и на Запад обществата са все по-разделени на две, с много крайни мнения и много малко възможност за диалог. "Хибридни медии" е много важен термин на Андрю Чадуик, интересен английски изследовател, който говори за преплитането на информация, циркулацията на информацията от мейнстрийм медиите към онлайн средата и обратното. Един от сигурните факти е, че Русия много късно влезе в пропагандната война, тя не беше подготвила своето население. Това е много различно от ситуацията на Запад, където от месеци, дори години водещите медии подготвяха своето население, че подобни действия могат да се случат. Това, което мен ме притеснява, е, че не само в Русия, но и в Европейския съюз и демократични държави се достигна до същото обостряне на медийната среда.
Като цяло обаче бих казала, че в страни, в които държавните медии са добре финансирани и удържат качеството си, хората продължават да им се доверяват. Би Би Си например има високо доверие от собствените си граждани. От друга страна, ако престанем да се доверяваме на някой, рискуваме да живеем в свят, в който нищо не е истина и нищо няма значение."
Чуйте повече от звуковия файл.
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна. "Това, което се случва във Варна, е в контекста на всичко, което се случва в тази държава, която като че все повече се движи към установяване на някаква триумвиратна и всъщност еднолична власт и в..
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни казва Докладът на ЕК за върховенството на правото в България , коментира във "Въпреки мрежата" по програма "Христо Ботев" Георги Стоев , икономист, автор на платформата..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Симеон Симеонов, София : Пенсионер съм, на 65 години. Мой съсед предизвика умишлено инцидент, като заведе дело срещу мен, твърдейки, че съм го набил. Районният съд отсъди в негова полза, а аз обжалвах пред Окръжен съд. И двете..
Ще бъдат ли защитени интересите на гражданите с приемането на Закона за несъстоятелност на физическите лица? Какви са ? Коментар в юридическото предаване на програма "Христо Ботев" "Законът и Темида" прави консултантът д-р Деян Драгиев – адвокат, член на Софийска адвокатска колегия, с практика в сферата на търговското право, гражданския процес и..
История, памет и един разказ за научените и пропуснати уроци 30 години след едно от най-мрачните събития в новата европейска история – трагедията в Сребреница от юли 1995 година, случила се по време на Босненската война в контекста на разпадането Югославия. В Международния ден за възпоменание на жертвите на геноцида в Сребреница от 1995..
Какво се случва с кмета на Варна и България, коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" Спас Спасов , кореспондент на "Дневник" във Варна...
Какви грешки бяха направени по време на кампанията за влизането ни в еврозоната, как дезинформацията създаде страхове в обществото , какво ни..
Колко видимо може да бъде невидимото и възможно ли е да имаме очи и сетива за него? На 13 юли от 19.00 часа в Габровския драматичен театър "Рачо..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg