Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Симеон Русанов:

Инвестирайте до 15% от личните си финанси в криптовалута

България е в топ пет на дигиталните активи

| обновено на 18.04.22 в 11:48
Биткойн
Снимка: Ройтерс

Колко сигурни са вложенията ни в криптовалута и можем ли да разчитаме на бърза възвращаемост на този тип инвестиция?

Темата коментира в "Нашия ден" Симеон Русанов, отдел проучвания, NEXО: 

“В последните няколко години търговията с криптовалути набра изключителна популярност, като привлича редица начинаещи трейдъри и инвеститори, които искат да опитат да се възползват от криптореволюцията. Рисковете, които крият този вид инвестиции е, че когато се достигне до загуба на криптовалута, тя  е трайна и невъзвратима.“

Най-сигурният начин е да държим вложенията в дигитални активи, т.нар. "студени портфейли". Това е връзка от публичен и частен ключ, в която публичният ключ е еквивалента на банковата сметка, а частният еквивалента на паролата в света, в който живеем“.

Какво може да се случи с дигиталните ни пари?

“Препоръката на  професионалистите е  да не се инвестират повече от  10-15% от състоянието в подобен тип активи, тъй като пазарът е доста динамичен. Пазарът в криптовалути в момента е доста по-динамичен, но крие рискове за хората, които не познават добре дигиталните активи.

Проблемът на подобен подход е, че не можем да изкараме никаква възвращаемост на нашите активи, а и доста от потребителите в екосистемата предпочитат да държат активите си на централизирани борси или в т.нар. свят на децентрализираните финанси“.

България

“България е в топ пет по вертикалата за дигитални активи. Краткосрочните цели са изработка на високачествени игри и анимации, които са изцяло български продукти.“

Повече можете да чуете от звуковия файл.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Антоанета Василева

Рекорден брой сигнали за онлайн насилие над деца

Рекорден брой сигнали за онлайн насилие над деца са постъпили през последните две години – за това алармира Антоанета Василева, експерт по онлайн безопасност и координатор на Националния център за безопасен интернет. Най-уязвимата група са младежите на възраст между 10 и 14 години. 99% от сигналите са за момичета, само 1% – за момчета. Ето какво сочи..

публикувано на 15.07.25 в 16:15
Проф. Милен Замфиров

Новите технологии в съвременния образователен процес

Как технологиите променят образователния процес, има ли екранен аутизъм и какви са предимствата на новото поколение в променящата се технологична среда – разговор във "Време за наука" с проф. дпн Милен Замфиров , декан на Факултета по науки за образованието и изкуствата в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Проф. Замфиров коментира..

публикувано на 15.07.25 в 12:45
Денис Иванов

СофтУни организира уебинар на тема "AI за архитекти"

Как изкуственият интелект подпомага работата на архитекта, научаваме във "Време за наука" от Денис Иванов . Утре от 19 ч. на сайта на СофтУни ще се проведе безплатен онлайн уебинар на тема "AI за архитекти – оптимизиране на проектирането и скъсяване на сроковете". По думите на Иванов изкуственият интелект трудно ще навлезе в административното..

публикувано на 15.07.25 в 11:38

Българското неделно училище "Васил Левски" в Кеймбридж: Призвание, дълг и успехи

Тюркян Али е директор на Българското неделно училище "Васил Левски" в Кеймбридж, Великобритания и сред съоснователите на инициативата "Малката България". В "Нашият ден" разговаряме с нея за ролята на българските неделни училища в чужбина за съхранението на българското самосъзнание сред децата ни в чужбина и за обучението по български език зад..

публикувано на 15.07.25 в 11:30
Нина Цанева и Йорданка Фандъкова

Йорданка Фандъкова: Най-важната промяна в образованието е цялостната

Кои са външнополитическите приоритети на страната ни след последната стъпка на евроинтеграция – влизането ни в еврозоната и как върви напредъкът ни в интеграцията с ОИСР; каква в промяната в образователната система, която иска да реализира сегашното мнозинство и кои са резултатите, които трябва да бъдат постигнати с нея?  На тези въпроси в "Нашият..

публикувано на 15.07.25 в 10:50