Къде отивате, когато ви е дошло до гуша от този свят? Или когато точно от вкусното в този свят искате да опитате? Къде можете да се засмеете като малко дете, докато очите ви се пълнят със сълзи? Къде можете да бъдете с човека, с когото този и всеки следващ свят не може да ви събере?
Трима млади и независими артисти добре знаят отговора на тези въпроси. Самите те изграждат това спасително място колкото за самите себе си, толкова повече за всички останали. Правят го автентично, с усещане за отговорност и желание да дадат добър пример.
Мястото е музиката и е любимо на всички, а те са Крис Макаров и Юли Славчев от група "Молец" и Кирил Хаджиев - Тино.
В "Какво се случва" тримата говорят за музиката, която вдъхновява, обединява и пренася на различни места. Музиката, която изгражда идентичността на града и съвсем логично влиза в стратегията за развитие на културните програми и дейностите в сферата на изкуството на София, а и не само, за следващите минимум десет години. Причината е работната среща, организирана от Асоциацията за развитие на София, и засягаща именно тази тематика, в която взеха участие неотдавна.
За възможностите да се заявиш на музикалната сцена у нас, но с ясното съзнание за правата и задълженията си; за способността да се радваш на успеха на другите и да споделяш идеи и вдъхновение с тези като теб; за писането на музика, която декорира времето и пространството и отвежда много от нас на любимото ни място; за късмета да живееш във времето, на което така или иначе принадлежиш, чуйте от Тино и Молците в звуковия файл.
Те са инди, но имат суперхитове. Музиката им е депресивно интелектуална, но и красиво мелодична, сякаш наднича иззад слънчева мъгла. Парчетата им са бавни и бързи. Те са брит поп, но и гаражен рок. Свирят в малки клубове и на големи стадиони. Годините и събитията са оплели с многобройни невидими нишки сърцата, умовете, надеждите, желанията и..
Записът е от паметен спектакъл, с който на 7 декември 1982 година откриват сезона в Миланската скала – събитие със силен отзвук и сред специалисти, и сред меломани. Излъчваме го ( на 22 февруари от 20 часа ) заради участието на Мирела Френи, великолепна в ролята на Елвира. Както разбира се и заради удивителното преобразяване на Николай Гяуров като..
Музика: Джузепе Верди Либрето: Франческо Пиаве по драмата на Виктор Юго. Представена за първи път: 9 март 1844 година във Венеция. Действащи лица: • Ернани - бивш благородник, в момента разбойник (тенор) • Елвира - годеница на Да Силва, влюбена в Ернани (сопран) • Гомес да Силва - испански благородник (бас) • Дон Карлос - бъдещият Карл V,..
Излезе от печат сборникът "Избрани хорови творби" на композитора, диригент и преподавател в Нов български университет – проф. д-р Георги Петков. Изданието съдържа 22 песни от различни фолклорни области, които проф. Петков е писал за различните състави, с които е работил през годините. "Реших, че е дошло време да предоставя на колегите хорови..
Българският хор "Булгапея" от Брюксел ще започне годината с първия си самостоятелен концерт през 2025 година днес от 18 ч. местно време, информира хорът на Фейсбук страницата си. Концертът ще бъде в брюкселския квартал Лаакен и е организиран от Maison de la création. Концертът на "Булгапея" ще представи българската музика и нейните богатства. Те..
XVIII националната археологическа изложба "Българска археология 2024" се откри в чест на професионалния празник на археолога в Националния..
Националното училище по танцови изкуства ще отбележи 20 години специалност "Модерен танц" със спектакъл на 26 февруари в зала 2 на НДК "Азарян" от 19..
Ден на Европейската лаборатория по молекулярна биология (EMBL) в България ще се проведе на 27 февруари от 10 часа в аулата на СУ "Св. Климент..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg