Изкуството е начинът, по който децата могат да вентилират своите емоции, да разкрият кои са и да намерят мястото си в света, в който живеем днес, смята Михаела Стойкова. Тя е основател и изпълнителен директор на Сдружение "Операция: Плюшено мече“, което за пета поредна година търси, намира и дава поле за изява на "Скритите таланти на България“.
Програмата открива и подкрепя деца и младежи, лишени от родителски грижи или живеещи в рискова среда, в преследването на мечтите им. И сега отново набира ментори, които да обучават децата в различни сфери на изкуството в рамките на предстоящата учебна година – от септември 2022 г. до юни 2023 г. Мисията "Бъди ментор на талантливо дете в неравностойно положение“ обхваща различни краища на България, а срокът за записване е до 31 август.
Да бъдеш ментор е като да си фар на утопичен остров – буди авторитет, подканва към надежда, вдъхва кураж и насочва в нужната посока. Менторът не е учител, нито приятел – той е човекът, който дава добър пример, помага на детето при вземане на решения, изгражда у него важни умения за самостоятелност, общуване, увереност и постигане на поставените цели. Чрез индивидуален подход, разговори и опознаване на нуждите на детето той помага на таланта в него да развие потенциала си.
Ментор може да бъде всеки, навършил 23 години, който има желание да изгради силна връзка с дете в неравностойно положение, което мечтае за полет в изкуството. Тази връзка може да надскочи срока на поставената мисия и да превърне ментора в добър спътник в развитието и успехите на детето.
А какво по-хубаво от това да почувстваш удовлетворение от факта, че си допринесъл за достойното настояще и светлото бъдеше на един талантлив, млад човек?!
Това е възможно при изпращане на кандидатура на info@plushenomeche.org
Повече за мисията "Бъди ментор на талантливо дете в неравностойно положение“ и значението на това Михаела Стойкова разказва в звуковия файл.
Подаръците са символ на любов или приятелско отношение. Френският етнолог Марсел Мос проучва практиката за размяна на дарове в архаичните общества. Прочутото му "Есе за подаръка" от 1925 година обяснява новогодишната "лудост за подаръци", която ни кара да прекарваме часове в мола. Мос установява, че по отношение на подаръците всеки от нас..
Националната служба за съвети в земеделието (НССЗ) отбелязва своята 25-годишнина с равносметка за успехите и предизвикателствата, които я превърнаха в надежден партньор на българските земеделски производители. В специалната рубрика "Темата на деня" доц. д-р Младен Младенов, изпълнителен директор на НССЗ и д-р Димитър Ванев, директор дирекция в..
В навечерието на 2025 година в "Нашият ден" разговаряме с Милена Шаркова от фондация "Емил Шарков" и с Венцеслав Рангелов – спортен деятел, филантроп и съосновател на фондация "Национали 94". Шаркова и Рангелов да двама души с големи сърца, които за поредна година организираха благотворителни събития в подкрепа на децата на загиналите..
В рубриката "Епизоди от живота" предлагаме идея за слушателите, които са решили да празнуват Нова година в уюта на дома, но все още не са избрали десерта за празничната трапеза. В България една от най-обичаните традиции в новогодишната нощ е приготвянето на баница с късмети. Този обреден десерт символизира надеждата за щастие и успехи през новата..
Вечерта на Нова година не е нужно да премине на масата пред телевизора. За да не ни е скучно, може да изготвим собствена забавна програма. За тържеството ще ви трябват дребни подаръчета, като забавни малки предмети, бонбони и вкусотийки. Помислете също колко човека ще се съберете, ще има ли деца и на каква възраст, какво ще е свободното..
Истории за семейните връзки, приятелството и утехата, която носи природата, побрани в стихове. Общо 59 на брой. Всяко едно от тях е нишка в гоблена на..
По традиция програмата за култура и образование на БНР излъчва директно Новогодишния концерт на Виенската филхармония – едно от най-популярните музикални..
В рубриката "Епизоди от живота" предлагаме идея за слушателите, които са решили да празнуват Нова година в уюта на дома, но все още не са избрали десерта..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg