Изкуството е начинът, по който децата могат да вентилират своите емоции, да разкрият кои са и да намерят мястото си в света, в който живеем днес, смята Михаела Стойкова. Тя е основател и изпълнителен директор на Сдружение "Операция: Плюшено мече“, което за пета поредна година търси, намира и дава поле за изява на "Скритите таланти на България“.
Програмата открива и подкрепя деца и младежи, лишени от родителски грижи или живеещи в рискова среда, в преследването на мечтите им. И сега отново набира ментори, които да обучават децата в различни сфери на изкуството в рамките на предстоящата учебна година – от септември 2022 г. до юни 2023 г. Мисията "Бъди ментор на талантливо дете в неравностойно положение“ обхваща различни краища на България, а срокът за записване е до 31 август.
Да бъдеш ментор е като да си фар на утопичен остров – буди авторитет, подканва към надежда, вдъхва кураж и насочва в нужната посока. Менторът не е учител, нито приятел – той е човекът, който дава добър пример, помага на детето при вземане на решения, изгражда у него важни умения за самостоятелност, общуване, увереност и постигане на поставените цели. Чрез индивидуален подход, разговори и опознаване на нуждите на детето той помага на таланта в него да развие потенциала си.
Ментор може да бъде всеки, навършил 23 години, който има желание да изгради силна връзка с дете в неравностойно положение, което мечтае за полет в изкуството. Тази връзка може да надскочи срока на поставената мисия и да превърне ментора в добър спътник в развитието и успехите на детето.
А какво по-хубаво от това да почувстваш удовлетворение от факта, че си допринесъл за достойното настояще и светлото бъдеше на един талантлив, млад човек?!
Това е възможно при изпращане на кандидатура на info@plushenomeche.org
Повече за мисията "Бъди ментор на талантливо дете в неравностойно положение“ и значението на това Михаела Стойкова разказва в звуковия файл.
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за чуждестранните агенти и други законодателни инициативи – разговор в "Нашият ден" с адвокат Александър Кашъмов , правозащитник и активист, изпълнителен директор на Програма "Достъп до информация", резервен..
Въпросите за връзката между политика и психично здраве заемат централно място в новия, 16-и брой на списание "dВЕРСИЯ". Изданието разглежда какво означава да живееш с психично заболяване или да се грижиш за някого в подобна ситуация в съвременна България. То поставя под въпрос взаимодействието между индивидуалистичната култура, неолибералния..
В рубриката "Темата на деня" на предаването "Нашият ден" се проведе интересен разговор с архитект Анета Василева – преподавател в УАСГ и НБУ, архитектурен историк и критик. Повод за интервюто беше книгата ѝ Kicked A Building Lately? – Архитектурната критика след дигиталната революция . Арх. Василева сподели, че книгата предоставя възможност..
В рубриката "Епизоди от живота“ на предаването "Нашият ден" ни пренесоха в Испания, където се разгръща мистериозният свят на Кармен Мола и четвъртия ѝ роман "Мълчанието на майките". Но кой всъщност е Кармен Мола? И какво могат да очакват читателите, които за първи път разгръщат нейна книга? Преводачката на книгата, Анелия Петрунова, разказа в..
Божана Славкова е поет, музикант и артист, отличен на големия международен поетичен конкурс Milli Dueli. В "Нашият ден" Славкова разказва за темите на деня, които я вълнуват, за каузата Green Peace, както и за новооткритото пространство за култура и екология "Магнит" "Магнит" е ново общностно младежко пространство, което се намира на..
Ако не сте се самоизолирали от политическото ни злободневие, защото немалко от нас наистина са го направили, и сте слушали внимателно това, което говорят..
Във връзка с 70-годишния юбилей на ЦЕРН и по случай 25-ата годишнина от пълноправното членство на България във водещата научна организация, Министерството..
За адвокатурата, която празнува своя празник на 22 ноември , съдебната реформа, избора на нов главен прокурор, Висшия съдебен съвет, Закона за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg