Наричат Владимир Тодоров най-успелият българин в Холивуд. Повече от 30 години той измисля и рисува персонажи във филми на Спилбърг, Крис Кълъмбъс и Земекис. В рамките на Аполония 2022 на 5 септември в предвидена среща с аниматора и визуален артист Владимир Тодоров в SoundCafé/YachtClubв Созопол. От 11:00 ч. публиката може да научи неговата история за "Цената на успеха".
"В живота си аз не се взимам на сериозно, но взимам на сериозно работата и имам сериозно отношение към нея. Не знам защо такива песимистични, антиутопични идеи ми влизат в главата, това са някакви сънища. Така беше и с предишния ми филм "Трепет", казва за "Артефир" Владимир Тодоров.
Аниматорът споделя, че войната в Сирия го е вдъхновила за реализира анимационната лента "Мечтател". Това е вторият му авторски филм и отзивите на критиката за него са повече от възторжени. Разрушенията на една култура, която изчезва в рамките на няколко години се оказват решаващи. И допълва че създава един свят, разрушен от възрастните, оставили едно невинно дете да се справя с грешките им. Но, във филмите му винаги има капка оптимизъм.
"При всяка война изкуството е оцелявало. Хората дори и в най-тежките моменти имат нужда от някакво развлечение или някъде, където да се скрият и да избягат от тази действителност“, твърди Владимир Тодоров.
Аниматорът обича да открива нови неща, постоянно търсещ е и мрази самодоволството. "В момента в който попаднах в реална конкурентна среда, трябваше много бързо да се науча или тази среда щеше да ме изхвърли. И след това стана рутинен навик, част от природата да не стоя бездейно“, посочва Владимир Тодоров.
Изминатият път учи аниматора на дисциплина в работата и дисциплина по отношение на егото. Придобил е навикът да потиска и да търпи критика, както да изхвърля ненужното.
"Никога не съм усещал, че съм успял, защото не знам в какво се изразява. Успехът е мимолетен и те разглезва, докато неуспехът те учи на много, тогава виждаш къде си се спънал и какво да избягваш", твърди Владимир Тодоров.
Габровската художничка Пепа Църова представя в Троян, в "Серяковата къща", от 18:00 часа своята самостоятелна изложба "Разговор за градини и поляни". Изложбата е съвместен проект на галерия "Серякова къща" – Троян, и галерия "Орловска 10" – Габрово, и поставя начало на бъдещо сътрудничество между двете експозиционни пространства. С авторката Пепа..
Във Видин на 21 юли започна четиринадесетото издание на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни". Той ще продължи до 26 юли на различни места в града и в близките населени места – в БиблиоПощата, в парк "Владикина бахча", на сцената на крепостта "Баба Вида", на жп гарата, в Културния център "Жул Паскин" и в читалищата на някои съседни села. Днес в..
Капка Касабова израства в София. На 18-годишна възраст емигрира със семейството си в Нова Зеландия, където следва френска литература и започва да пише на английски език поезия, художествена проза и пътеписи. Името на Капка Касабова се свързва най-вече с балканската ѝ поредица с художествена документалистика, започваща с " Граница" (2017). С тези си..
Нашата колежка Димитрина Кюркчиева, която в момента се намира в Балчик, сподели в ефира на предаването "Нашият ден" какви културни събития очакват жителите и гостите на морския град днес. По думите ѝ в момента в Балчик се провежда Седмицата на италианската култура, която бе тържествено открита в Двореца и ще продължи до 30 юли. В рамките на..
Павел Балев ще дирижира колоратурното сопрано Диана Дамрау на концерта "Диана Дамрау Гала – Sole e Amore". Проявата е част от фестивала "Опера в Летния театър" във Варна. Творческата връзка Балев – Дамрау съществува от 13 години. При съставянето на програмата на галата Павел Балев е търсил "слънчевата" музика – испански, италиански, френски и..
Днес, в рамките на фестивала "Дни на класиката в Балчик", чието начало беше поставено на 19 юли, ще можем да станем част от концерт с шедьоври от..
Във Видин на 21 юли започна четиринадесетото издание на фестивала на изкуствата "Дунавски вълни". Той ще продължи до 26 юли на различни места в града и в..
Жителите и гостите на Пловдив могат да се докоснат до вдъхновяващата история на оперната прима Райна Кабаиванска чрез изложбата "Моите будители"...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg