Кристиан Таков щеше да навърши 57 години на 7 ноември. Затова и датата беше избрана за премиерата на документалния филм "Моралът е доброто", който разказва за живота му.
Филмът, който ще се излъчи в кино "Люмиер" на НДК, е дело на Веселин Диманов – автор, сценарист и режисьор. Той проследява житейския път на преподавателя по гражданско право в Юридическия факултет на "Софийския университет Св. Климент Охридски" Кристиан Таков на фона на историческите събития от последните десетилетия в България.
Филмът беше предшестван от едноименната изложба "Моралът е доброто", която това лято представи 60 мисли и фотографии на Кристиан Таков.
Прожекциите на документалния филм "Моралът е доброто" ще продължат всеки ден от 7 до 13 ноември в кино "Люмиер" от 19:00 ч.. Филмът ще се прожектира и на 10 ноември във Фестивален и конгресен център – Варна от 19:30 ч., както и на 12 ноември в салон Kino Xenix в Цюрих.
“Много държах да е ясно за хората, които не познават Кристиан или познават някакви откъслечни негови интервюта и участия, да могат те да разберат кой е той от самото начало. Да е ясно каква му е професията и в какво вярва“, казва в ефира на “Нашият ден“ режисьорът на монтажа на филма Димитър Стафидов.
“Надявам се да сме предали посланието на Кристиан по най-правдоподобния начин. Пипахме много внимателно по цели материал“, посочва още той и допълва:
Не съм се познавала лично с него, но това, което казват хората в интервютата във филма е, че той по един много спокоен начин, без агресия и надвикване, без някакви определения, казва истината. И я казва по такъв начин, че не можеш да спориш, няма какво да кажеш“.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
“Когато нещо се направи с любов и носи истина хората му се доверяват. В случая с Кристиан показахме човека зад личността и битките, които е провел докато се развие. Това, което представяме във филма е една история на един човек, който вдъхновява в битката си за истинност и справедливост. В България е нужна истина, която да ни поведе напред и справедливост, която да ни обединява и да ни прави по-добри в средата, в която живеем“, казва в ефира на “Нашият ден“ режисьорът на филма “Моралът е доброто“ Веселин Диманов.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Споделеното родителство – защитен ли е най-добрият интерес на детето? Защо е важно за детето да има съвместно упражняване на родителските права, равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота му? Народното събрание прие на първо четене 3 законопроекта за промени в Семейния кодекс, свързани със споделеното родителство, внесени от ИТН,..
На 10 юли десетокласникът Кристиян Вълев – момче с детска церебрална парализа, изкачи връх Мусала с помощта на специализирана количка. Тази негова мечта сбъднаха доброволците от фондация "Ела и ти". Събитието с наслов "С Криско на Мусала" е част от тяхната кауза за по-достъпни природни гледки и кътчета, с което за пореден път напомнят, че планината е..
25-ото издание на летния фестивал на H.M.S.U. е на 19 и 20 юли 2025 г. в център VIDAS Art Arena в колодрума на Борисовата градина, София. Това е..
"Джордж Оруел – по следите на пророка" е книга на журналистката, преводачка и преподавателка Клери Костова - Балцер, която живее от години във..
"Хроники от Ателието. 130 години Васил Захариев – творец, учител, изследовател" – изложбата е на Регионалния исторически музей София и се открива тази..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg