За първи път Софийската филхармония изнесе концерт в залата на Берлинската филхармония със солист Людмил Ангелов и под диригентството на Найден Тодоров. Програмата включваше Концерт за пиано и оркестър №3 от Панчо Владигеров и Симфония №4 "Италианска“ от Феликс Менделсон-Бартолди.
Изпълненията бяха посрещнати с възторг от публиката. Това е едно от най-впечатляващите събития в българо-германските културни връзки през последните години, а БКИ в Берлин увенча честването на своята 60-годишнина с този знаменателен концерт, пожънал огромен успех.
Ето какво споделя пред БТА маестро Найден Тодоров: "Много хора дойдоха при мен и казаха, че са впечатлени, и че са изумени, че може да има такъв оркестър, който те не познават. Оркестър с такъв звук и толкова много цветове в своето свирене".
Чуйте думите на Анюта Качева за концерта.
Снимка – Софийска филхармония
Как се поддържа малка галерия, и то с ценни творби на български класици в Димитровгард. През август предстоят празниците на града, а Историческият музей в Димитровград ще бъде реновиран и преобразен. Антоанета Станчева , директор на Историческия музей и на Художествената галерия в Димитровград, споделя повече за предстоящите събития пред..
Варна отново ще бъде домакин на 43-тото издание на Фестивала на българския игрален филм "Златна роза". Форумът представя новите постижения в родното кино и събира професионалната общност и публиката в актуален разговор за състоянието и перспективите на филмовото изкуство. 26 пълнометражни, 42 късометражни филма и 2 сериала са подали заявки за..
На 6 август от 12.30 часа, след празничното Богослужение за Преображение Господне, в изложбената зала при музея на Бачковския манастир художникът Андрей Янев ще открие изложбата си "Архангелско опрощение". Събитието се организира под патронажа на Президента на Република България Румен Радев и с благословията на Негово Преосвещенство Велички Епископ..
На 21 юли в Народно читалище "Братство – 1884 г." в град Павликени беше открита изложбата "Павликени и светът". Тя е резултат от едноседмичен пленер на място, организиран от фондация "Аматерас", същата фондация, която всяка година провежда "Хартиен арт фест". Тазгодишният пленер събра автори от България и Турция, които създаваха екологично..
Библиотечно-информационен център "Славейче" към Регионална библиотека "Петко Р. Славейков" във Велико Търново организира 12 ежемесечни тематични четения на текстове. Днешната тема е "Море", а в рамките на поредицата на 27 август ще се проведе четене на тема "Моята родина", на 12 септември – "Училище, здравей!", и на 29 октомври – "Моите..
Днес в 14 ч. в сградата на Изпълнителната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ) ще се проведе учредително събрание на Асоциацията на българските културни..
Днес, в 14 ч., в сградата на Изпълнителната агенция за българите в чужбина (ИАБЧ), ще се проведе учредителното събрание на Асоциацията на българските..
Поводът да се срещна с психолога Слави Стоев беше неговата детска книга "Тихата гора", която спечели националната награда "Бисерче вълшебно" в категорията..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg