"Два пъти годишно Европейската комисия предлага на завършилите висше образование младежи в ЕС възможност да участват в платени административни стажове или стажове по писмен превод за срок от пет месеца“.
Това обясни в интервю за БНР Никола Миладинов от Представителството на Европейската комисия в България.
Изискването към кандидатите е да имат завършено висше образование, бакалавърска степен и да владеят минимум един чужд език – английски, френски или немски. Процедурата за кандидатстване за платен стаж в Европейската комисия е отворена, като крайният срок за кандидатстване е 31 януари.
Възможни са два вида стаж – за преводачи към Генерална дирекция "Преводи" в Люксембург и общи административни стажове към някои от Генералните дирекции на Комисията в Брюксел, представителство на Комисията в държава-членка или делегация на Комисията в трета страна.
"Кандидатите не трябва да имат никакъв предишен опит от какъвто и да било вид, надвишаващ 6 седмици в която и да е институция, орган или агенции на Делегацията на ЕС“, посочва Никола Миладинов.
Той допълва, че в Представителството на Европейската комисия в България често има стажанти по програмата за платени стажове, които впечатляват със своите талант и умения.
"Ако кандидатите успят да работят в една от Генералните дирекции на Европейската комисия, имат правото да се присъединят към програмата за млади професионалисти, която отваря пътя към евентуална кариера. А тези, които работят в Изпълнителни агенции или други институции на ЕС, нямат това право да се присъединят към тази програма“, казва още Никола Миладинов.
Избраните стажанти получават месечна сума за покриване на разходите си за издръжка. Но това не е заплата, а се счита за надбавка за покриване на основните житейски нужди и е в размер на 1300 евро, казва още Никола Миладинов в интервю на Божидар Александров за “Нашият ден“.
Д-р Веселин Тенев е клиничен психиатър. Живее в САЩ от 2007 година и е преподавател към Департамент по психиатрия в Университета в Айова. Психологическият механизъм за оцеляването, отговорността и прехвърляне на вината. Вината на държавата и манипулациите на народния гняв от страна на управляващите. За псевдосвободите, икономиките и религиите. От..
Какво толкова носиш в нея, бе – питат всички родители. Да, говорим за ученическата раница, която доста тежи. Този епизод на подкаста "Импулсът в мен" е посветен на тенденцията да ходим с раница всеки ден. Има такава мода, затова споделиме ползите с нашите слушатели. В ежедневието си много хора отдавна използват раници вместо дамски чанти,..
В новото издание на рубриката “Разговорът” фокусът пада върху кампанията " Символът на квартала" – инициатива на платформата #soSofia, която си поставя за цел да открои и запечата културната идентичност на 12 от най-емблематичните софийски квартали . За идеята, смисъла и очакванията зад проекта разказват Симона Василева от #soSofia и Виктор Топалов..
Паркът за мечки в Белица отваря врати за новия сезон. Първите обиколки за посетители започват днес от 12 часа. Паркът за реадаптация на танцуващи мечки край Белица – най-големият такъв парк в Европа – е открит на 30 май 2004 година. Как е преминал зимният сън на мечките, ни разказва Никола Попкостадинов, управител на парка, пред Теодора..
Регионалната библиотека "Димитър Талев" в Благоевград организира събитието за ученици "Запознай се с видни личности от Пиринския край ". Често тези събития са обвързани с годишнини от рождението на бележити личности. Този път завеждащата отдел "Краезнание" в библиотеката, Елза Кресничка, разказва пред Теодора Церовска за видната личност..
На 17 април Иво Инджев ще представи новата си книга "Остродумия". И макар да беше поканен в "Мрежата", като добър познавач и анализатор на конфликтите в..
Село Меляне е на брега на река Огоста, в непосредствена близост до Лопушанския манастир. То е и родното място на художника и дърворезбар Чавдар Антов,..
С певеца Александър Александров-Алекс неотдавна се разговорихме за пътешествията му по света - за Тайланд, Тайван и Дубай. Тогава той ми каза, че няколко..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg