Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Никола Миладинов

Два пъти годишно Европейската комисия предлага стажантски програми

1300 евро на месец за стаж към ЕК в Брюксел

Снимка: ЕПА/БГНЕС

"Два пъти годишно Европейската комисия предлага на завършилите висше образование младежи в ЕС възможност да участват в платени административни стажове или стажове по писмен превод за срок от пет месеца“.

Това обясни в интервю за БНР Никола Миладинов от Представителството на Европейската комисия в България.

Изискването към кандидатите е да имат завършено висше образование, бакалавърска степен и да владеят минимум един чужд език – английски, френски или немски. Процедурата за кандидатстване за платен стаж в Европейската комисия е отворена, като крайният срок  за кандидатстване е 31 януари.

Възможни са два вида стаж – за преводачи към Генерална дирекция "Преводи" в Люксембург и общи административни стажове към някои от Генералните дирекции на Комисията в Брюксел, представителство на Комисията в държава-членка или делегация на Комисията в трета страна.

"Кандидатите не трябва да имат никакъв предишен опит от какъвто и да било вид, надвишаващ 6 седмици в която и да е институция, орган или агенции на Делегацията на ЕС“, посочва Никола Миладинов.

Той допълва, че в Представителството на Европейската комисия в България често има стажанти по програмата за платени стажове, които впечатляват със своите талант и умения.

"Ако кандидатите успят да работят в една от Генералните дирекции на Европейската комисия, имат правото да се присъединят към програмата за млади професионалисти, която отваря пътя към евентуална кариера. А тези, които работят в Изпълнителни агенции или други институции на ЕС, нямат това право да се присъединят към тази програма“, казва още Никола Миладинов.

Избраните стажанти получават месечна сума за покриване на разходите си за издръжка. Но това не е заплата, а се счита за надбавка за покриване на основните житейски нужди и е в размер на 1300 евро, казва още Никола Миладинов в интервю на Божидар Александров за “Нашият ден“.



По публикацията работи: Наталия Маева

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Амир Горен

Амир Горен: Ще запомня миризмата на кръв и омраза

Полковник Амир Горен, утвърден международен експерт по въпросите на антитероризма, ветеран от 8 войни, активно участвал в стотици бойни действия, който има 42-годишен опит в областта на отбраната и сигурността към  IDF  и е съосновател на отряда от командоси "Маглан", разказва за първи път пред слушателите на БНР, в "Мрежата", от първо лице, за..

публикувано на 04.10.24 в 16:45

Игровизация в образованието: Основен акцент на Sofia Game Night

Малко по-малко от месец ни дели от една от най-очакваните вечери за гейминг общността – голямата нощ на игрите, позната като Sofia Game Night. Това е най-голямото събитие за видеоигри, мобилни приложения и настолни образователни игри в България. За втора поредна година събитието ще включва не само изложби, но и лекционна част, в която ще се..

обновено на 04.10.24 в 14:12
ОД на МВР в Пловдив

Защо бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР - Пловдив води дълга съдебна битка

Защо в продължение на две години бившият ръководител на "Човешки ресурси" в ОДМВР (полицията) в Пловдив води битка в съда и иска да докаже, че неговият отдел е бил преструктуриран, за да бъде назначен ексдиректорът на местната дирекция на МВР Димитър Балев? Какъв е Частният случай на Траян Тодоров от град Пловдив? Той води 2-годишна съдебна битка в опит..

публикувано на 04.10.24 в 13:25
д-р Ани Шкодрова

Защо пациентът и терапевтът трябва да "кликнат", или за важността на доверието в терапията

В рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден" имахме удоволствието да разговаряме с д-р Ани Шкодрова – психиатър с дългогодишен опит и съосновател на център "Емпатиум", посветен на психичното здраве и възстановяването. В интервюто тя сподели важни неща относно терапевтичния процес и значимостта на доверието между пациента и терапевта...

обновено на 04.10.24 в 12:27
проф. Таня Йосифова (вдясно) и Анелия Толошанова

Какво се случи на конференцията във Виена, посветена на арбитража в Югоизточна Европа?

Какво се случи на конференцията във Виена, посветена на арбитража в Югоизточна Европа? За новите технологии и сигурността, и свързаните с тях особености на арбитражното производство – разказва  проф. Таня Йосифова – председател на Арбитражния съд при Българската стопанска камара, най-младата жена – професор по право, дългогодишен консултант на "Законът и..

публикувано на 04.10.24 в 12:25