"Два пъти годишно Европейската комисия предлага на завършилите висше образование младежи в ЕС възможност да участват в платени административни стажове или стажове по писмен превод за срок от пет месеца“.
Това обясни в интервю за БНР Никола Миладинов от Представителството на Европейската комисия в България.
Изискването към кандидатите е да имат завършено висше образование, бакалавърска степен и да владеят минимум един чужд език – английски, френски или немски. Процедурата за кандидатстване за платен стаж в Европейската комисия е отворена, като крайният срок за кандидатстване е 31 януари.
Възможни са два вида стаж – за преводачи към Генерална дирекция "Преводи" в Люксембург и общи административни стажове към някои от Генералните дирекции на Комисията в Брюксел, представителство на Комисията в държава-членка или делегация на Комисията в трета страна.
"Кандидатите не трябва да имат никакъв предишен опит от какъвто и да било вид, надвишаващ 6 седмици в която и да е институция, орган или агенции на Делегацията на ЕС“, посочва Никола Миладинов.
Той допълва, че в Представителството на Европейската комисия в България често има стажанти по програмата за платени стажове, които впечатляват със своите талант и умения.
"Ако кандидатите успят да работят в една от Генералните дирекции на Европейската комисия, имат правото да се присъединят към програмата за млади професионалисти, която отваря пътя към евентуална кариера. А тези, които работят в Изпълнителни агенции или други институции на ЕС, нямат това право да се присъединят към тази програма“, казва още Никола Миладинов.
Избраните стажанти получават месечна сума за покриване на разходите си за издръжка. Но това не е заплата, а се счита за надбавка за покриване на основните житейски нужди и е в размер на 1300 евро, казва още Никола Миладинов в интервю на Божидар Александров за “Нашият ден“.
"Прогледай, твоята вяра те спаси", казва Господ Иисус Христос на един нещастен слепец в евангелското четиво, посветено на йерихонския слепец. Когато Христос призовава Йерихонския слепец при Себе си, Той го пита: "какво искаш да ти сторя?"... И той отвърнал: "дай ми да прогледам!" Той съзнава своята телесна слепота, а ние в по-голямата си част не..
В кюстендилското село Слокощица се намира семейната занаятчийска работилница на Искра и Антон Стоилови. Преди години семейството решава да заживее на село. Съпругът Антон до тогава е работил в дърводелски фирми, бил и крояч на обувки, а Искра – в цехове за производство на кожени изделия. След това решили да не работят за други, а да се опитат..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната идентификация и удостоверителните услуги при електронни трансакции на вътрешния пазар . Именно с този нов регламент беше въведена правната рамка на т.нар. "европейски дигитален портфейл за цифрова..
Днешният гост в рубриката „Мигранти с таланти“ е Анна Кузнецова от Москва, Русия, която успешно развива иновативен сладкарски бизнес в София. За първи път Анна посещава България на 5-годишна възраст, след като е диагностицирана с астма. Майка ѝ научава за благоприятния климат в Сандански и решават да прекарват по няколко месеца годишно там. Именно..
Рубриката "Съдебната практика на Съда на Европейския съюз" на предаването "Законът и Темида" се излъчва със съдействието на Съда на Европейския съюз . Можете да я слушате веднъж месечно, всеки последен петък на месеца от 10.00 часа по програма "Христо Ботев". Шестата рубрика ще посветим основно на личните данни в правото на Европейския съюз..
Усмихнат, непринуден, дружелюбен, безкрайно земен и джентълмен – такъв видяхме Начо Герерос по време в първата му публична поява у нас. Известният испански..
Бубакар Траоре (р.1942, Кайи) е истинска легенда на музиката в Мали, а оттам – и в световен мащаб. Името му нареждаме до тези на Али Фарка Туре ,..
Тази година на 30 април беше обнародван един нов Регламент 1183 на ЕП и на Съвета, който влезе в сила и с него се измени регламентът относно електронната..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg