“Имам усещането, че се въртим в някакъв кръг и не мога да разбера защо не си припомняме онова изречение, че “ако правиш повече от същото, няма да има друг резултат“.
Това каза в интервю за БНР проф. Десислава Бошнакова. Тя преподавател по Връзки с обществеността в НБУ, собственик на ПР агенция „ROI Communication“, автор в списание „Мениджър“.
“Станахме много чувствителни и голяма част от правата, които имаме, станаха свръх права и всъщност забравихме, че да учиш не е лесно и забавно, а резултатът от наученото прави живота ти по-лесен и забавен“, казва още тя в ефира на “Нашият ден“.
Образованието…
“Докато не осъзнаем, че не може непрекъснато да ни е лесно, няма как нещата да вървят напред. Когато учиш е трудно, защото правиш нещо за първи път“, казва още тя.
Ситуацията в парламента….
“Винаги съм си задавала въпроса, ако отида на нова работа и откажа да я върша, защото хората там не ми харесват, дали някой ще ми плати? Не мога да разбера тези хора какво очакват, при условие, че тяхната работа е да намерят начин да се разберат, не е работа на народа. Народът е избрал такова съотношение и такива хора. Ще видим дали ще имаме поредните избори през март“, казва още Бошнакова.
Какво получаваме, когато прескочим червените линии?
“Не казвам, че партиите не трябва да устояват и трябва да правят компромиси, но си мисля, че има едни неща, по които не само партиите, но и ние като общество трябва да се разберем и те нямат нищо общо с компромиса.
Ние искаме ли като общество да живеем в среда, в която законът е за всички и той се спазва?! Това е принцип, по който трябва да се разберем. Искаме ли да се развиваме като икономика и какви са ни приоритетите, за да може това да се случи?!
Имаме ли образованието като приоритет, в което нещо трябва да се реформира, защото резултатите от проучването “Пиза“ показват съвсем други неща? Имаме ли желание да спрем войната по пътищата?!
Всички тези неща не са въпрос на политика, те са въпрос на общо решение на обществото. Има достатъчно неща, по който можем да се разберем“, казва още проф. Десислава Бошнакова.
Чуйте пълния разговор в звуковия файл.
В рубриката "Разговорът" разговаряхме с арх. Ивайло Захариев от Българската асоциация за термално наследство. Темата на разговора е първата карта на минералните бани в България , липсата на стратегия за развитието на този ценен ресурс и бъдещата визия за термалното наследство у нас. Арх. Захариев подчертава, че към момента държавата не..
В навечерието на 152-рата годишнина от обесването на Васил Иванов Кунчев - Левски прозвучават откъси от радиоефира на "Terra Култура" от последното десетилетие – за делото и личността на Апостола на свободата. "Историческият образ на Апостола е завещан на днешните поколения, както и отговорността, с която тръгва към Голгота", казва през..
В рубриката "Епизоди от живота" представяме една вдъхновяваща инициатива, която цели да осигури подкрепа и социализация за деца и лица с увреждания. В Стара Загора, на улица Венера 9, в квартал Малък Железник, започна дейност творческа работилница, създадена по инициатива на сдружение "Заедно с теб можем". Създателят и председател на..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до всякакви по-странни и по-нетрадиционни идеи, творчески концепции, клипове, картини. На комуникацията това ѝ е хубавото, че умее да обединява от алгоритмичния стратегически подход до изумително богати..
Как едно съобщение в телевизия за това, че Делян Пеевски "вади средства" и ще спаси българските щанги, може да наруши Закона за радио и телевизия (ЗРТ), коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Жана Попова, преподавателка във ФЖМК на СУ "Св. Климент Охридски". Какво не му е наред на съобщението, като жанр и съдържание "Няколко..
Режисьорът и създател на една от най-успешните театрални формации "Кредо" Нина Димитрова е навъртяла стотици хиляди километри с турнета и фестивали по..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Два века изкуство в България" е нов цикъл с популярни лекции, който обхваща културните и художествени процеси в страната от началото на XIX век до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg