Николай Халтъков е на 29 години. Той е млад професионалист. Завършил лондонския университет Royal Howaley със специалност "Икономика, политика и международни отношения“. А след това завършва магистратура "Международна бизнес иновация“ в Барселона, която заради пандемията изкарва изцяло онлайн.
Той се завръща в България и както много други професионалисти напоследък, избира да се реализира тук. Работи в консултантска компания, а в момента се занимава с инвестиционен анализ в един фондовете за рисков капитал. Но не забравя и хобито си да свири на китара.
"Нашите винаги са ме бутали да се изуча в чуждестранна страна, за да мога да се изуча по-добре."
Това споделя в "Нашият ден“ Николай Халтъков.
Казва още, че избира Англия, защото учи английски повече от 20 години. Но намирането на работа се оказва доста трудно и Николай се връща в България. Обича да се занимава с цифри.
"В международните компании може от един офис да се трансферираш в друг, ако искаш. Доста по-лесно е, отколкото да кандидатстваш в чуждестранен офис“, посочва той.
В продължение на пет години Николай е финансов одитор във финансовата индустрия. Той одитира банки, застрахователи и други небанкови кредитни институции. В момента работи във фонд за рисков капитал.
Николай твърди, че българската стартъп екосистема се развива бързо, но има накъде да расте.
"От една страна, се наблюдават много нови предприемачи, които имат смелостта да започнат едно такова начинание. И от друга страна, фондовете, които се развиват в България, не са много“, допълва той.
През миналата година фондът е получил над 1000 апликации от стартъп компании и са затворени 3 сделки. През 2022 г. една стартираща британска компания е финансирана с 200 000 долара. Нейното предложение е решение в областта на рака на гърдата.
Николай е впечатлен от предложението на български стартъп, който предлага технология за всекидневна употреба – телефони, лаптопи, слушалки – на база наем.
Фондация "За Доброто", Нов български университет и специализирана болница за активно лечение по детски болести "Проф. д-р Иван Митев" поставят началото на нова ера в детското здравеопазване с първата по рода си следдипломна квалификация по терапевтична комуникация в педиатрията. Едно дете никога не забравя престоя си в болница. В болничната..
В рубриката на предаването "Законът и Темида" "Съвети на адвоката" адв. Христиан Митев отговаря на слушателски въпроси. Стоянка Стайнова, гр. Свети Влас: Наследница съм на малко земеделска земя от моя дядо, но не мога да получа дяла си поради следните пречки: Дядо ми имаше пет деца. Единият от синовете му е емигрирал в Русия преди 85 години, през..
Защо са необходими промени в Семейния кодекс? Съвместно упражняване на родителските права – равностойно и равнозначно участие на двамата родители в живота на детето. Защо е важно за детето? Какви са положителните и дали има отрицателни страни? Споделеното родителство и правата на децата е темата на предаването "Законът и Темида". Йорданка Бекирска –..
В "Мигранти с таланти" днес ви срещаме с Мохамад Шариф Хемат от Кабул, Афганистан. Той идва в България през вече далечната 1982 г. като студент, след като печели стипендия за отличен успех в Кабул. Тук Шариф завършва днешния Технически университет, специалност "Медицинска апаратура и електроника", и работи по специалността около две години след..
"Глад 2.0" е изложбата, с която Националният военноисторически музей ще отбележи своята 109-годишнина. Откриването е на 3 юли, а на 4 юли е предвиден..
От 3 до 14 юли в галерия "Интро" в София ще бъде представена изложба на проекта "Home". Проектът "Дом" е интердисциплинарен културен продукт с..
"Чорлав Петър" от Хайнрих Хофман излиза за първи път на български език в превод на Любомир Илиев. Детската класика се ражда като идея малко преди..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg