Гости в "Моето семейство" са сватбените фотографи Ивелин и Ваня Илиеви, които съвсем наскоро попадат в топ 10 на най-добрите сватбени фотографи в света. Те имат привилегията да запечатват най-скъпите моменти на влюбените двойки – онези мигове, към които те ще се връщат след време и дълго ще им припомнят причините да си кажат заветното „да“. Тази машина на времето за Ивелин и Ваня е нещо повече от семеен бизнес – тя е мисия и занаят, в които винаги можеш да станеш по-добър, да покажеш и собствения си почерк.
Дълго време те живеят в Испания, но след завръщането си в Плевен, за да отпразнуват своята собствена сватба, в душата на Ивелин се събужда неговата истинска страст – фотографията. Ваня също си спомня момента, в който е решила да промени живота си и да стане негов партньор и в работата:
"Тогава аз трябваше да се примиря с това решение. По образование аз съм филолог, намерих си работа като учител по български език и литература. Но тогава осъзнах, че за да имаме общ път, трябва да споделям неговата професия, защото тя е свързана с много пътуване, много интензивен начин на живот...“
Сватбената фотография на младото семейство е сериозно повлияна от т.нар. "Испанска школа", в която водещи са детайлите, уловените моменти и фокусът върху емоциите.
"Не харесваме да режисираме сватбената фотография. Оставяме младоженците да бъдат такива каквито са и ние просто търсим моментите, да ги запечатаме по един артистичен момент. Защото единствено тези моменти ще ги върнат някой ден към техния сватбен ден“ – споделя Ваня.
В годините те осъзнават, че и техният бранш може да се развива с помощта на една фотографска общност, където всеки да споделя знанията си с останалите в ежегодни конференции. Така създават MadePro Conference, която предстои да се проведе и тази пролет в Поморие между 21-ви и 23-ти април с участието на американския фотожурналист Скот Брауър.
Целия разговор със семейство Илиеви можете да чуете в звуковия файл.
Снимки – БНР, Ивелин и Ваня Илиеви
В евангелското четиво от тази неделя при Христос донасят на постелка един разслаблен, т.е парализиран човек, когото Той изцелява с думите: "Дерзай, чедо, прощават ти се греховете". В случая Синът Божий извършва чудото заради вярата на тези, които го носят, което също не се случва за първи път. Намиращите се там книжниците веднага в един глас..
Данила Бабенко е руски гражданин, избягал от страната си, когато Русия нахлу в Украйна през февруари 2022 година. Вече три години Данила не може да придобие статут на бежанец в България. Какви са аргументите на Данила да избяга в България и с какви проблеми се сблъска на институционално ниво у нас, разказва в "Мрежата“ по програма "Христо Ботев“...
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Доц. д-р Владимир Златарски представя в "Артефир" документалното изследване на германския журналист Хералд Йенер, озаглавено "Вълче време. Германия и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg