След "О, спомняте ли си, госпожо?" и "Ох, спомняте ли си, госпожо, годината на Идиота?", с тежки стъпки идва "О, спомняте ли си, Бай Хой".
Подобна книга е осъдена на популярност. Тя продължава серията "О, спомняте ли си...". Първоначалният рефлекс на човек при отварянето на тази книга е да се смее. Много бързо обаче този смях става горчив и накрая изобщо не ти е смешно... а остава едно такова усещане за прекрасната възможност на всяко нещо – и най-сериозното, и най-трагичното, и най-тъжното – да му намериш цаката и да го видиш и от смешната страна. И това е най-голямото умение в България, където всички гледат на всичко мноого сериозно.
Един разговор на карикатурата с фотографията плюс един трети елемент – текстовете на Иво Балев, които затварят цялата картина като рамка.
Кой е Бай Хой?
Откъде тръгна?
Докъде стигна?
Е, настъпи л.йното и позачезна.
Но ще се върне ли пак?
На бял кон или на магаренце?
Има ли нов антураж?
...
Веселин Боришев и Христо Комарницки разказват за общата си книга в "Артефир"
Чуйте повече от звуковия файл.
Снимки – БНР и личен архив
Каква е значението на книгата в различните исторически епохи? Каква е ролята на илюстрацията и типографията? Как се ражда един шрифт, какви са политическите и културните причини за това? Заедно с доцент д-р Регина Далкалъчева, Кирил Златков, д-р Бояна Павлова и Дора Иванова коментираме темата в "Гласът на времето". Как се създава един шрифт, какви са..
"Последната цитадела. Изкуственият интелект, естетика, въображение" – дискусия за формиращата роля на изкуствения интелект в съвременното въображение, ще се проведе на 27 ноември в Театралната зала на Софийския университет. Ще бъде представен и едноименния пърформанс, който изследва отношенията на един андроид с любовта. Двама от участниците – доц...
Започва правенето на музиката през поезията и стиховете, обратно на това, което съветват музикантите, но тя така най-добре си може. Младата певица Цвета Ботева трябва да изкаже посланието си и метафорите си в стих, преди да стигне до мелодия. Въпреки промените, които настъпват при музикалната обработка, засега за нея това е пътят, по..
"Най-накрая събрах смелост да допиша книгата си за моя син Степан, който си отиде преди 17 години, и живя цели 20, въпреки прогнозите на лекарите, че ще живее не повече от една година… Дължа огромна благодарност на моя стар приятел Борис Христов, който настойчиво ме подтикваше и ми вдъхваше кураж да го направя… "Ще плача, докато пиша, Боре…" – казвах..
"Писането е най-хубавото, което мога да правя" , казва детският писател Иван Раденков , който гостува в "Тийн Тайм". Той е човек с кауза и нестандартно любимо занимание. Твърди, че работи в IT фирма, без да разбира от информационни технологии. Музикант и природозащитник е. Автор е на почти дузина книги за деца. Още в училище Иван издава..
Една много интересна фотографска изложба съчетава фотография, архитектура и разкази на хора, живеещи по покривите. Ще научите къде и докога можете да се..
Как достъпът до точна и проверена информация влияе на социалното приобщаване и благосъстояние? Може ли да бъде причина за маргинализация и как..
Сюжетът на романа "Лешникови градини" поставя сериозни и открити въпроси, без компромиси. Защото тъкмо със задаването на въпроси се открива нов свят,..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg