Португалия, страна с богато моряшко минало и привлекателни плажни курорти, привлича посетители със своя пейзаж, увенчан с маслинови горички, лозя и житни полета. Тя е известна с изобилието от интересни места, които се смятат за световно наследство от ЮНЕСКО и със сигурност си заслужава да бъде посетена.
Иван Пелтеков, лицензиран гид в Португалия и автор на концепции за сигурни и увлекателни турове за широк кръг туристи, сподели интересни факти за тази страна в интервю за предаването "Нашият ден". Той разкри, че Португалия и България имат много допирни точки, въпреки че се намират в различни краища на Европа.
“Португалия е една много толерантна държава. Всеки, който дойде, е добре дошъл. Това е една много толерантна и гостоприемна държава и винаги е отворена за всички. Това е може би нещото, което ме задържа и винаги ме е водило обратно там“, разказва той.
По думите на Пелтеков Лисабон също запазва човешката си същност. В неговия център не се виждат големи сгради или модерни структури. Градът запазва своя автентичен вид, който е създаден в края на XVIII век. Една от най-важните теми за португалците е храната.
Какво ни предлага екскурзоводът да посетим там – чуйте в звуковия файл.
В евангелското четиво от тази неделя при Христос донасят на постелка един разслаблен, т.е парализиран човек, когото Той изцелява с думите: "Дерзай, чедо, прощават ти се греховете". В случая Синът Божий извършва чудото заради вярата на тези, които го носят, което също не се случва за първи път. Намиращите се там книжниците веднага в един глас..
Данила Бабенко е руски гражданин, избягал от страната си, когато Русия нахлу в Украйна през февруари 2022 година. Вече три години Данила не може да придобие статут на бежанец в България. Какви са аргументите на Данила да избяга в България и с какви проблеми се сблъска на институционално ниво у нас, разказва в "Мрежата“ по програма "Христо Ботев“...
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Когато разберем същността на българската храна, ще разберем и как профилактично да я използваме за здравето си. Акад. Атанас Атанасов е един от..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg