"Момчето, което обича да създава неща с ръцете си", така мога да представя Тони Борисов. Той е курсант в Националния военен университет "Васил Левски“ в Шумен, запален е по точните науки и в същото време се интересува от дърворезба и 3D моделиране. Обича да работи с ръцете си, чете много научна литература, стипендиант е на фондация "Еврика" и казва за себе си, че има много хобита. Но като че ли най-важното е, че светът му се струва пълен с възможности и в същото време Тони Борисов казва, че е попаднал на точното място.
"Моята специалност е свързана с компютърното проектиране и това не само ми е много интересно, но и ми доставя удоволствие, защото обичам да създавам неща. Намирам си допълнителна работа, чета, непрекъснато уча нови неща, изработвам най-различни неща на 3D принтери“, казва Тони Борисов. В същото време разказва, че решението да стане войник взема още когато е съвсем малък, а семейството му го подкрепя и затова сега той има чувството, че в Националния военен университет "Васил Левски“ е попаднал на точното място.
Разбира се, по думите му, курсантският живот не е лесен, понякога има и трудни моменти, но има и много неща, за които Тони Борисов казва, че е благодарен. "Да бъдеш тук е предизвикателство, но също така тук имаме и много възможности, като факта, че спечелих стипендията на фондация "Еврика“, но също и участията ми и пътуванията по програма "Еразъм Плюс“. Университетът предоставя много възможности, но трябва да се трудим за тях“, разказва курсантът.
"Мога да кажа, че Тони Борисов беше един от най-добрите ми подчинени, тъй като бях назначен на младши командна длъжност на неговия курс. Наблюдавах цялостното му поведение – и в академичната, и във военната сфера, и мога да кажа, че той е амбициозен, силно мотивиран. Мога дори да кажа, че се гордея с това, че един от моите подчинени е постигнал толкова висок успех“, казва Димитър Димов, също курсант в Националния военен университет "Васил Левски“ и също носител на награда "Еврика".
Чуйте разговора на Оля Стоянова с Тони Борисов.
Снимки – личен архив
В края на месец януари бяха връчени наградите "Еврика" за тридесет и пети пореден път. Те се присъждат на млади хора за техните значими постижения в науката, за изобретения с голяма обществена значимост, за постижения в управлението на стопански организации, както и за най-високи резултати в развитието на селскостопански дейности. Носител..
Режисьорът и създател на една от най-успешните театрални формации "Кредо" Нина Димитрова е навъртяла стотици хиляди километри с турнета и фестивали по света. За любителите на статистиката ще спомена, че нейният "Шинел" по Гогол е хит две поредни години и е в класацията "Топ 20" на най-добрите събития на най-големия световен фестивал на изкуствата в..
Преподавателката във Факултета по математика и информатика на Софийския университет коментира идеята на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев да се въведе задължителна матура по математика в края на 12 клас. "Идеята не е добра, защото ние се опитваме да подобряваме лошите резултати, но това не става с въвеждането на нови изпити или..
Когато предишния път бях на остров Мавриций надлежно се сбогувах с него завинаги, защото смятах, че едва ли ще се върна в този отрязък от рая. Но неведомите пътища Господни не само ме отведоха отново там, ами ме впуснаха в екстремно приключение в La Vallee des Couleurs Nature Park – Природния парк "Цветната долина". 450-те акра на парка навремето..
Споровете кой от двамата светци заслужава да бъде честван на 14 февруари - нашенският Трифон Зарезан или чуждоземният св. Валентин – изглежда поутихнаха, примирявайки традицията с глобално комерсиалното съвремие. Или просто напоследък избледняха пред актуалните ни местни проблеми и световните катаклизми. 14 февруари обаче неотменно, макар и не..
След поредния четвърти опит на "Възраждане" да прокара в Народното събрание законопроекта си за регистрация на чуждестранните агенти, а пък ДПС-Ново начало..
Режисьорът и създател на една от най-успешните театрални формации "Кредо" Нина Димитрова е навъртяла стотици хиляди километри с турнета и фестивали по..
"Два века изкуство в България" е нов цикъл с популярни лекции, който обхваща културните и художествени процеси в страната от началото на XIX век до..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg