Модерна академия на изкуствата "Синдикат" приключи успешно своята 12-а учебна година. В какви програми се обучаваха през тази учебна година момичетата и момчетата, и с какви нови знания продължават напред, в "Нашият ден“ разказва Анета Русковска, директор на академията.
Преди броени дни 120 прекрасни, умни и вдъхновени момичета и момчета получиха своите сертификати в голямата зала на Общински съвет – Пловдив. Програмите, в които младежите от 8-и до 12-и клас специализираха, са осем – "Творческо писане”, "Графичен дизайн“, "Модерна музика”, "Екранни изкуства”, "Модерни методи на мислене”, "PR и реклама в областта на изкуствата“. На голям интерес са радваха двете нови програми "Фотография и фотопроцеси“ и “Артмениджмънт и културен туризъм“ .
„Направихме едно проектно базирано обучение, като свързахме няколко програми, които да са посветени на една тема. Милата година беше "Тялото на града“, където изследвахме запустели места, включително и в центъра на които може да се даде нов живот. Тази година темата бе "Геометрията на реката“. Идеята бе да се изследват районите около река Марица, като културни локации, на които могат да се провеждат различни събития“, казва Анета Русковска.
Проектът се реализира от 2011 г. с подкрепата на Община Пловдив. През времето на съществуване на Академията са завършили 1560 ученици, а събитията са достигнали до над 1 500 000 души в Пловдив и страната. Занятията в академията са напълно безплатни и се провеждат през месеците март, април и май. През юни обикновено участниците имат и допълнителни занимания, свързани с програмите.
Чуйте повече в звуковия файл.
На 25 февруари София ще бъде домакин на 11-ото издание на международния форум за иновации Innovation Explorer . Тазгодишното мото на събитието – " Екстремен свят" – отразява динамиката и предизвикателствата на съвремието ни, коментира основателката на форума Леона Асланова в ефира на предаването "Време за наука". Форумът ще постави фокус..
Всеки от нас, поне веднъж в живота си, се е питал: "Защо нямам тези способности?" – било то физическа издръжливост, интелектуална острота, изключителен талант или необикновена красота. Въображението ни неизменно ни тласка към размисъл за границите на човешките възможности и начините за тяхното преодоляване. Но докъде може да ни отведе това желание..
В рубриката "Времето на редактора" обръщаме внимание на една дългогодишна традиция, свързана с почитта към Васил Левски в град Карлово. Учениците от Средно училище "Васил Левски" продължават да пазят спомена за Апостола на свободата чрез ежегодни театрални постановки, които се радват на голям интерес от страна на жителите на града. Днес, в..
Колко опасни са вейповете? Ново проучване наскоро даде малко повече яснота за рисковете от употребата на вейпове. Вейповете станаха алтернатива на наргилето. Рекламите им са навсякъде в социалните мрежи. Инфлуенсъри и модели организират игри и ги подаряват. Те имат този "куул фактор". Рекламната кампания на една от марките е "Новото..
В рубриката "Разговорът" диригентът Йордан Камджалов и ръководителят на Първото частно училище и детска градина "Д-р Мария Монтесори" – Мая Василева, споделят своите възгледи за силата на музиката, образованието и духовността в изграждането на достойно общество. Музиката като мост към безсмъртието На 152-рата годишнина от гибелта на..
В поредното съботно издание "За здравето" използвахме много военни термини, но говорихме по важни теми, може би най-болезнените за родната здравна система..
Комуникационната индустрия позволява много широк обхват от най-различни комуникационни форми – от съвсем стандартните материали, интервюта, статии, до..
"Във Funkallero сбъднах мечтите си откъм мелодии, които са били в главата ми от много време. Музикантите, с които свирим се влюбиха в тази музика и в..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg