Петър Петров е архитект и екскурзовод, а също главен координатор на проекта European Heritage Times – издание, в което младежи от цяла Европа пишат и споделят интересни факти за културното наследство от своята страна. Петър е автор и на бюлетина "Невидима крепост" и на подкаста със същото име. В епизодите на "Невидима крепост" той и гостите му обсъждат различни теми, свързани с материалното и нематериалното културно наследство.
В "Лабиринти на познанието" се обсъжда находчивостта на идеята за подкаст, т.е. диалог по темите за откриването, опазването, съхранението и представянето на забележителни места и традиции, за разликите между културно и архитектурно наследство и за различните подходи в консервацията и презентацията на миналото. Сред гостите на подкаста са архитекти, историци, археолози, изкуствоведи, богослови, реставратори, пътешественици, водолази, колекционери на антики, както и хора, занимаващи се с исторически възстановки.
Пътувайки към дадено място, можете да слушате епизод от подкаста, който да ви увери в онова, което и без друго знаете – България не е само курортен туризъм, а има потенциал да се превърне в богата културна дестинация, нещо повече – да усетите тръпката на откривателството, попадайки на място, което не присъства в пътеводителите, но възнаграждава за вниманието и интереса.
Фондация "Ела и ти" дава възможност на хора в неравностойно положение да се наслаждават на природните гледки, да се докосват до красотата на водопади, пещери, планински залези. Каузата сплотява доброволци и хора с увреждания, създава предпоставки за споделени преживявания, преходи в зимната планина, състезания по планинско бягане, гребане с драконови..
Добре дошли в нашия ИСКАМ БЕБЕ – виртуален дом! Влизайте смело! Докато четете тези редове, със сигурност от другата страна на виртуалния Ви свят стои някой, който също като мен и теб има мечти, страхове, напиращи сълзи или желание да изкрещи на целия свят: "Искам да мога да плача, да се радвам, да говоря с някого. Искам дете! Искам го с цялата си..
В навечерието на Световния ден на Земята заедно с учени от Геологическия институт на БАН обсъждаме основните природни ресурси, върху които се гради нашето общество – водите, почвите, горите и полезните изкопаеми. "Наистина ние сме най-големия научно-изследователски център в областта на науките за земята в България. Намираме се в София, това е..
Преди малко повече от година семействата на българските ученици получиха възможност да извиняват отсъствията им "до 15 учебни дни в една учебна година с мотивирано заявление от родителя до класния ръководител, но не повече от 5 дни наведнъж" при леки неразположения или важни семейни причини. Изненадващо синдикат "Образование" към КТ..
Европейският фестивал на зооморфните маски се проведе в италианския град Исерния и събра над 400 участници от 12 държави. Както се досетихте от името на събитието, става дума за обредите на предците, в които мъже са се преобличали като животни, за да призовават плодородието на земята, завръщането на пролетта и прогонването на болестите. Кожи,..
Драматичният театър "Сава Огнянов" в Русе обяви финалистите в тазгодишното седмо издание на Конкурса за млад театрален режисьор "Слави Шкаров". Освен от..
На 23 април се навършват 103 години от рождението на Радой Ралин, който пророчески беше възкликнал: "Революцията е една премиера. После спектакълът пада."..
O т 24 до 26 април в Националната музикална академия (НМА) в София ще се проведат Академичните пролетни четения (за..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg