Феноменът на XXI век е, че човек от много рано да започва да работи активно. Какво може да предизвика това? Има ли механизми за справяне със стреса? Какви са препятствията пред менталното здраве на българските младежи?
Човешката психика е много ранима – особено когато човек е млад и животът може да му поднесе различни трудности, за които не е подготвен – семейство, училище, работа... Кое е онова, което може да разклати психичната стабилност на един млад човек? Физическото и менталното здраве са от еднакво значение за доброто състояние на един човек. Днес и възрастните, и младите се сблъскват с психологични затруднения. Пред какви проблеми са изправени младите хора и как те могат да бъдат решени?
Авторът на подкаста "Отвътре навън" Полина Петкова коментира в "Нашият ден":
"В тази възраст е изключително важно как се справяме, какви механизми изграждаме за справяне с психичните проблеми. Подкастът е най-вече талгетиран към тийнейджъри, защото в тази възраст си създаваме тези устойчиви механизми занапред. Много е важно още в тази възраст да се работи в посока ментално здраве."
Полина Петкова смята, че връзката, която изграждаме с терапевта, е много важна и това трябва да е човек, пред когото наистина можем да се отпуснем и да го усетим като близък и приятел.
Добра практика след Covid е да се провеждат онлайн терапии, които в повечето случаи изискват по-малък финансов ресурс. Има вече много възможности за по-достъпна терапия.
Има ли в България достатъчно специалисти, които имат правилния подход към млади хора?
Разговора с Полина Петкова и анкетата на Виолета Борисова можете да чуете от звуковия файл.
Снимка – sosbg
В евангелското четиво от тази неделя при Христос донасят на постелка един разслаблен, т.е парализиран човек, когото Той изцелява с думите: "Дерзай, чедо, прощават ти се греховете". В случая Синът Божий извършва чудото заради вярата на тези, които го носят, което също не се случва за първи път. Намиращите се там книжниците веднага в един глас..
Данила Бабенко е руски гражданин, избягал от страната си, когато Русия нахлу в Украйна през февруари 2022 година. Вече три години Данила не може да придобие статут на бежанец в България. Какви са аргументите на Данила да избяга в България и с какви проблеми се сблъска на институционално ниво у нас, разказва в "Мрежата“ по програма "Христо Ботев“...
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава Величков от Инициатива "Правосъдие за всеки". Оставането на Борислав Сарафов на поста му "Висшият съдебен съвет (ВСС) реши да направи едно обсъждане и да стигнат до едно становище, не решение, а..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите атаки и далеч не само. Как и защо в близко бъдеще само AI модели ще могат да се изправят срещу Deep Fakes. Коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" доц. Борис Грозданов , ръководител на..
Въпросите, свързани с промяна на името и фамилното име, имат важно значение за лицето, което ги носи. В редица случаи се налага да бъдат променени по лични и други причини. Материята, относно имената на гражданите, се урежда в Закона за гражданската регистрация. Промяната винаги става само по съдебен път, промяната е по реда на Гражданския процесуален..
Съвпаденията, случайностите и причините за неработещата съдебна система у нас коментира в "Мрежата" по програма "Христо Ботев" адв. Велислава..
Възможно ли е Deep Fakes да доведат до колапс в общественото доверие в истината? Как Deep Fakes могат да се превърнат в "game changer" за политическите..
Доц. д-р Владимир Златарски представя в "Артефир" документалното изследване на германския журналист Хералд Йенер, озаглавено "Вълче време. Германия и..
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg