Инес Субашка е спортист и автор на седем книги, които изучават човешкото тяло и здравословния начин на живот. Силен и борбен човек, намерил и утвърдил себе си. Човек, който успява да пресъздаде делата в текст. Да намери последователи както в залата, така и чрез книгите си. Занимава се професионално със спорт от 12-годишна. Тренира баскетбол и след тежки контузии в рамената се отказва от баскетболната си кариера. Вече 12 години има блог за тренировки. Споделя, че обича да започва деня си с движение, като предизвиква тялото си и изследва на какво е способно.
За тялото и храната
Основното послание в последната книга на Инес Субашка, озаглавена "Тайният език на тялото", е че всеки един избор, които правим през деня, е информация, която изпращаме към нашето тяло. То непрекъснато отразява избора и е активен участник във всичко, което мисли и прави Всеки наш избор е информация, която му изпращаме. Начините, по който тялото общува с нас, са емоционалното хранене, болката, наднорменото тегло, липсата на мотивация, безсънието, тревожността.
"Винаги има едни фини настройки, които човек трябва да забележи и да адаптира в ежедневието си“, казва тя.
Храната променя начина, по който функционира тялото, както и емоциите и поведението. Тялото и животът се адаптират към стимулите, които им изпращаме.
Спортът"Тренировката е като една минирепетиция за останалата част от живота. Защото всеки един ден се срещаш със себе си, с емоциите си, с това, което ти е трудно и те предизвиква“, споделя Инес Субашка.
Движението е изкуство и всеки може да избере своята форма на физическа активност, която да му харесва. Чрез тренировките не тренираш само тялото, но и психиката си. Те ти помагат във всекидневието.
Тя допълва, че обикновено се откъсваме от тялото си и от онова, от което то има нужда. В ранна възраст преминаваме в през един период, когато следваме не това, което ни кара да се чувстваме добре, а това, което смятаме, че е правилно.
За Инес Субашка залата е мястото, където в контролирани условия помага на хората да променят отношението към себе си, да влязат в по-добра форма, а после да използват всички усвоени качества, за да ги адаптират и в останалата част от живота си.
За изпитанията
Инес Субашка преминава през два тежки периода. Първият е, когато една обещаваща спортна кариера в баскетбола е провалена заради контузии. А вторият е, когато страда от хранително разстройство.
Тя споделя, че човек трябва да се научи да го говори със страховете си.
Книгите
Писането винаги е вследствие на някаква вътрешна потребност. Първо, защото има нещо в теб, което смяташ, че искаш да споделиш. Има и други хора, които преминават през същите трудности, предизвикателства, пояснява Инес Субашка.
Чрез книгите си тя се опитва да изследва човешкото тяло и здравословния начин на живот.Рекорден брой сигнали за онлайн насилие над деца са постъпили през последните две години – за това алармира Антоанета Василева, експерт по онлайн безопасност и координатор на Националния център за безопасен интернет. Най-уязвимата група са младежите на възраст между 10 и 14 години. 99% от сигналите са за момичета, само 1% – за момчета. Ето какво сочи..
Как технологиите променят образователния процес, има ли екранен аутизъм и какви са предимствата на новото поколение в променящата се технологична среда – разговор във "Време за наука" с проф. дпн Милен Замфиров , декан на Факултета по науки за образованието и изкуствата в Софийския университет "Св. Климент Охридски". Проф. Замфиров коментира..
Как изкуственият интелект подпомага работата на архитекта, научаваме във "Време за наука" от Денис Иванов . Утре от 19 ч. на сайта на СофтУни ще се проведе безплатен онлайн уебинар на тема "AI за архитекти – оптимизиране на проектирането и скъсяване на сроковете". По думите на Иванов изкуственият интелект трудно ще навлезе в административното..
Тюркян Али е директор на Българското неделно училище "Васил Левски" в Кеймбридж, Великобритания и сред съоснователите на инициативата "Малката България". В "Нашият ден" разговаряме с нея за ролята на българските неделни училища в чужбина за съхранението на българското самосъзнание сред децата ни в чужбина и за обучението по български език зад..
Кои са външнополитическите приоритети на страната ни след последната стъпка на евроинтеграция – влизането ни в еврозоната и как върви напредъкът ни в интеграцията с ОИСР; каква в промяната в образователната система, която иска да реализира сегашното мнозинство и кои са резултатите, които трябва да бъдат постигнати с нея? На тези въпроси в "Нашият..
"Нощта на Allegra" на 16 юли ще събере на една сцена изявени европейски музиканти и млади български таланти, които уверено вървят по своя път към големите..
Той е лауреат от Националния конкурс "Млади таланти". Миналата 2024 година му донесе още отличия - бронзов медал и почетна грамота на Международната..
"В световен мащаб, близо 400 милиона души, като след делта варианта на Covid почти 10 процента имат постковид синдром, а след омикрон – пет процента...
Ел. поща: hristobotev@bnr.bg