Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Мария Илиева и стилните играчи в живота

Певицата с концерт на 39-ите Празници на изкуствата "Аполония"

Снимка: БТА

"Публиката беше толкова щедра с мен, аз съм безкрайно благодарна и окрилена", каза след концерта си на "Аполония" 2023 Мария Илиева.

За нея в тези специални моменти се случва именно магията на общуването между артиста и неговата публика.

На сцената на Амфитеатъра в стария Созопол тя си партнира с тромпетиста Мартин Ташев,  Владислав Мичев - тромбон и синтезатор, китариста Георги Янев, Мартин Денев - клавишни, Димитър Семов на барабаните и Емилио Мархолев, който свири на бас.

"За мен е привилегия да съм на сцената на "Аполония", защото това е един от най-специални фестивали, създавани тук, в региона", добави още певицата. Тя определи публиката като много подготвена, интелигентна и специална.


Според Мария Илиева трябва да сме благодарни за това, че ни има и имаме шанс да споделяме, да обичаме и да мечтаем. Любовта е най-висшия смисъл на живота, твърди тя, и даването ѝ в каквато и да е форма, те прави по-добър. А човек трябва да се стреми да бъде по-добър във всеки следващ ден.

"Да имаш мярка, добър вкус и добра култура" – това за Илиева означава да играеш стилно в живота, а и в любовта. Самата тя харесва стилните играчи, хората, които развиват себе си и имат вяра в доброто.

"Когато намериш опора и вярваш, че това е правилната опора в живота и в света ти, тогава нещата се случват. И аз мисля, че вярата е много сериозен фундамент за успеха на всеки един от нас", смята Мария Илиева.

Тя е на мнение, че времето лети твърде бързо, а един живот не стига, за да даде цялата любов, която иска да даде, за да изпее всички песни, които иска да изпее. Затова пък се стреми да оползотворява времето си по най-смисления начин и да добавя стойност на всеки един момент, който може да грабне и да прегърне.

В звуковия файл можете да чуете цялото интервю с българската певица, която е участвала в концертите на световни изпълнители като Джордж Майкъл, Дани Миноуг и Атомик Китън и е била на една сцена редом със Simply Red, Scorpions и Глен Хюз от Deep Purple.


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

"THE BIG ROCK SHOW" на GEOFF TATE идва в София

По онова време, в изглеждащия сега далечен като друга галактика край на 80-те години, почти всеки интелигентен метъл фен харесваше "Куинсрайк". Или най-малкото беше заинтригуван от тях. В морето от твърди банди те бяха нещо ярко и различно, звучаха сложно, но увлекателно, а концептуалните идеи на албумите им бяха съизмерими с величия като "Пинк Флойд" и..

публикувано на 12.11.24 в 09:12

Александра Карастоянова-Херментин с награда от Залцбургското общество за цялостно творчество

Голямата награда за изкуство на държавата е най-високата награда, която Залцбург присъжда на всеки четири години в областта на визуалните изкуства, литературата, музиката и сценичните изкуства. През 2024 г. Александра Карастоянова-Херментин ще бъде първата жена композитор, която ще я получи. Церемонията по награждаването ще се състои на 12 ноември в..

публикувано на 12.11.24 в 08:00

Любомир Денев-син: Идеята ми е да представя рядко изпълнявани български творби

Симфоничният оркестър на Българското национално радио започва нова линия концерти с изцяло българска музика. Предвидени са четири събитията през сезон 2024/2025, които ще се състоят в Първо студио на Радиото. Първият концерт е на 13 ноември, сряда, с начален час 19.30. Програмата е избрана и селектирана от Любомир Денев-син, който ще дирижира..

публикувано на 11.11.24 в 08:00

Нова постановка на най-красивата и лирична опера на Леош Яначек – "Катя Кабанова" в Лиеж

"Катя Кабанова" на Леош Яначек се игра през октомври в Кралската опера на Валония в Лиеж в нова постановка на френската режисьорка Орор Фатие. В шестата творба на бележития чешки композитор са отразени две негови големи увлечения. Първото е голямата му страст към руската литература, а второто е несподелената, платоническа любов на Яначек към доста..

публикувано на 10.11.24 в 09:05

"Момичето от Запад" в Националната опера на Лион

Калифорнийският автор Дейвид Беласко вдъхновява два напълно различни женски персонажа в творбите на Пучини. Мадам Бътерфлай съществува само чрез желанието на мъжете и умира с разбито сърце, както са склонни да правят оперните героини, докато Момичето от Златния Запад получава когото иска с огнестрелно оръжие в ръце. "В Лион диригент на Пучини е..

публикувано на 09.11.24 в 07:55