Eмисия новини
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Неделя сутрин" – историята продължава

Снимка: БТА

Комедията "Неделя сутрин" имаше своята първа премиера на 13 септември в "Театро отсам канала". Новият авторски спектакъл е продължение на представлението "Петък вечер" и отново събира същия актьорски състав – Филип Буков, Павел Иванов, Христо Пъдев, Стоян Дойчев и Александър Деянов-Skiller, който е автор на музиката и озвучава спектакъла на живо.


Според режисьора Ивайло Ненов екипът се придържа към стила, който вече доказано се харесва на публиката. "Неделята е опит за изтриване на последствията от петък вечер. Темата на спектакъла е друга, разнообразили сме средствата, добавяме и кукла. Представлението е изцяло в частния сектор, то трябва да бъде много комуникативно. Разчитаме на актьорския талант и въображението, така че решихме и музиката да бъде създавана на момента"


"Музиката е изцяло създадена от глас – казва Александър Деянов-Skiller-вътре има китари, синтезатори, барабани – всички те са създадени с моя глас на момента. Ситуациите в представлението са такива, каквито всички сме преживявали, това веднага чупи бариерите между сцена и публика".

Представлението тепърва ще се играе на различни сцени из страната, чуйте Ивайло Ненов и Александър Деянов-Skiller в "Артефир".

Снимки - БТА, "Театро"
По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Ваньо Стоилов

"Ноти от мелодията на живота" е новата книга на журналиста Ваньо Стоилов

Поредната трета книга на Ваньо Стоилов , озаглавена "Ноти от мелодията на живота" вече е на книжния пазар. "Книгата съдържа очерци и интервюта с хора, които съм взимал в годините между 1980 и 2024", разказа Ваньо Стоилов, който е кореспондент на в. "24 часа" за област Стара Загора и се занимава с журналистика вече 45 години. Десет са публикациите..

обновено на 31.07.25 в 18:08

Лъчезар Бояджиев показва коне без конници в "Квадрат 500"

До 28 септември в Националната галерия "Квадрат 500" може да бъде разгледана изложбата на Лъчезар Бояджиев "Във ваканция… Corpus Equorum". В нея съвременния артист показва огромната си колекция от изображения на конни паметници от стотици точки по света, от които авторът на шега е премахнал ездачите. Куратори на изложбата са Овюл Дормушоглу и Джоана..

публикувано на 31.07.25 в 17:15

Железните хора на фотографа Йеле Крингс

Йеле Крингс е фотограф, писател и режисьор, който е реализирал проекти по целия свят. Негови творби са награждавани и публикувани в National Geographic, The Economist и The Guardian. Тази вечер на сцена "Централни хали" ще бъде открита изложбата му "Железни хора", представяща войната в Украйна през реалния живот на железопътните работници и техните..

публикувано на 31.07.25 в 16:25

Първо морско издание на фестивала LUNAR

Международният фестивал на светлините LUNAR ще превърне в светлинни сцени между 1 и 4 август Царево, Лозенец, Ахтопол и Синеморец. Специално за лятното си издание "Море от светлини" фестивалът ще преобрази със светлинното изкуство не само градската среда, но и едни от най-завладяващите природни забележителности на брега на Южното ни Черноморие...

публикувано на 31.07.25 в 12:46

Цигулка в ритъма на Щраус: Таня Джарова и духът на Виена

Седмица преди едно от най-значимите културни събития за годината в България – турнето на  "Йохан Щраус Виртуозен Оркестра", в рубриката "Разговорът" срещаме публиката с концертмайстора на формацията – изключителната цигуларка Таня Джарова-Салюстио. Родом от България, живееща и творяща във Виена, Джарова не само е майка на четири деца, но и водеща..

обновено на 31.07.25 в 11:46